Мавроді як Ленін. Помер, та справа його живе

Сьогодні померла легенда пострадянського простору. Людина, яку в середині 90-х за популярністю обганяли хіба що президент Московії та Льоня Голубков.

Сергій Мавроді став першим, хто тотально зомбував населення. Його “МММ” був першим – і таким успішним – кроком у маніпулюванні масовою свідомістю. Уже після нього усі ці технології пішли в народ, себто в політику та інші сфери. І зараз успішно працюють. Свіжі “вибори Путіна” – один із прикладів того, які ці технології прижилися і дають результат.

Та й сам Мавроді навіть після краху “МММ” 90-х ще раз спробував запустити свою схему – і знову успішно (хоча вже й не так, як перше; часи змінилися, люди зацікавилися іншим – тобто не порозумнішали, а почали масово вестися на інше).

А тепер він помер. Помер – та справа його живе. Точнісінько як у Леніна. І навіть краще. Бо ленінський “МММ” – точніше, “ДДД” (Декрети – про мир, землю і що там ще) – працював дуже недовго, далі довелося на повну вмикати репресивну машину. У Мавроді ж ідея була настільки привабливою, що людей варто було лише заохочувати. Мавроді, якщо говорити образно – це світ Олдоса Гакслі із Brave new world, який, як показує життя, вльогкую удєлує Джорджа Орвелла з його ленінсько-комуняцьким 1984).

Що ж, Мавроді пішов – і тим, хто не попався на його гачок, можна навіть посміятися, згадуючи ті часи. Ну, а хто залишив свої гроші в проекті “МММ”…

Для занурення у ті часи – ось вам два відео. Повна колекція легендарного Льоні Голубкова та фільм “ПіраМММіда”.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s