Бунт на виборах Путіна

Ви не повірите, але я знайшов приклад справжнього бунту у Московії.

Для початку згадаємо результати президентських виборів Путіна 2012-го року. Ось вони, по регіонах (всі не влізли, велика – за розміром – країна), відсортовані за показником Путіна, починаючи із найбільшого:

Тут все стандартно – Чечня на першому місці, також найбільше голосів підігнали різні національні республіки. Це зовсім не новина.

Але я попрошу вас запам’ятати результати однієї національної республіки. Ось я його виділив:

Запам’ятали? Ок, тепер ідемо далі і на деякий час забуваємо про вибори.

А згадуємо про те, що таке Республіка Саха. А це, крім уього іншого – легендарна траса А-360, вона ж “Лєна”. Її ще красномовно називають “Дорога в пекло”. Думаю, хоч раз ви фото цієї “дороги” бачили. Якщо ні – то ось вам:

Так було раніше. В останні роки ситуація там почала мінятися, дорогу стали доводити до ума – тобто асфальтувати. Але є одна проблема, яку досі не вирішили. Це міст через річку Лєна.

Справа в тому, що траса А 360 завершується не в Якутську, а навпроти нього – бо вона йде з протилежного боку Лєни. Ну, а в столицю Республіки Саха потім добираються на переправі влітку чи льодом взимку. Мосту там немає. І ніколи не було.

І от на початку десятих років у московитської влади нарешті дійшли руки до цього проблемного місця. Були виділені немаленькі гроші – близько 60 мільярдів рублів, в 2014-му році мало розпочатися, а 2020-го завершитися будівництво мосту через Лєну до Якутська.

Круто? Круто. Але фото не просіть. Їх просто не існує. Бо ніхто цей міст не будує. Знаєте, чому? Та тому, що усі гроші були переправлені на інший міст… Правильно – на Керченський! Тобто конкретно Якутії та її столиці анексія Криму вилилася у те, що мрія про міст через Лєну відклалася на майбутнє (а, може, і ніколи).

І отут ми з вами згадуємо цифру 69, 46% – скільки проголосувало за Путіна в 2012-му – і відправляємося дивитися результати виборів-2018. Ану спробуйте вгадати, як Саха проголосувала за кремлівського карлика цього разу?

Ні, не вгадали. Розказую.

Кандидат Володимир Путін набрав в Республіці Саха – 64.38%. Тобто на 5,08% менше, ніж 6 років тому.

Ні, сам по собі факт падіння результату – не унікальний. Наприклад, в Чечні теж менше проголосувало. До того ж, у Кадировщині ще й падіння більше – із 99,759% на 91,44%, тобто на 8 відсотків!

У результаті Республіки Саха цікаве інше. Це НАЙГІРШИЙ результат із усіх суб’єктів федерації. Так-так, уявіть собі – у Москві, де 6 років тому за Путіна проголосувало 46,95% (і це був єдиний регіон, де карлик набрав менше половини!), 18 березня йому намалювали 70%! А у Якутії – 64.

Друге знизу місце по Московії – у Алтайського краю, 64.66%. Але це ріст на 7% – а у якутів таке серйозне падіння, із 18-го місця на найостанніше, 85-е!

Так от я собі і думаю – невже вони дійсно на Керченський міст образилися? Бо що їм той Крим, він хтозна де, а міст через Лєну, ось він, під боком. Тобто його якраз і немає, через кримняшів.

Чим не бунт, правда? 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s