Отже, підбиваємо підсумки 23-х зимових Олімпійських ігор.
Тріумфатором ОІ стала Норвегія. Другий рік поспіль вона зарулює у мінуса увесь інший світ. І це не дивно – як кажуть українські чиновники, Україна не північна країна, а Норвегія якраз північна, північніше не придумаєш, тому тріумф цей абсолютно закономірний. Хоча і був він в кроці він провалу – якби головні і єдині конкуренти норвежців, німці, не програли якимсь невідомим людям у хокейній формі фінальний матч ОІ.
Головний герой Ігор – Уле-Ейнар Бьйорндален. По-перше, тому що в принципі, по-друге – он як дружину натренував, із ноунеймами стала чемпіонкою в естафеті, обійшовши сильні збірні Норвегії, Німеччини та України.
Головна героїня Ігор – угорська спортсменка Елізабет Свейні. Тут без варіантів. Олімпієць – це перш за все людина, індивідуум, фізично і, що не менш важливо, інтелектуально розвинута. Мозку Свейні позаздрить будь-який футболіст, не кажучи вже про шахіста.
Збірна України виступила на традиційно високому для себе рівні, другу зимову Олімпіаду поспіль привозячи додому золоту медаль. Після двох десятиліть невдач Україна в зимових видах спорту вийшла на широку дорогу – і не збирається із неї сходити. Хіба підведе точність, і доведеться відправитися на штрафне коло. Але ми усі віримо, що за чотири роки у Бейджингу український стяг знову гордо розвіватиметься над усіма і лунатиме гімн України. Особливі надії покладатимемо на дружну і потужну жіночу біатлонну команду, якій лише підступні вітер, сніг та суперниці завадили окупувати увесь п’єдестал пошани.
Серед дебютантів ОІ варто відзначити дуже успішний виступ двох збірних – Нігерії та ОАР. Нігерійські спортсмени а) доїхали, б) не замерзли і в) фінішували, що зробило їх національними героями. ОАРівці ж узяли цілих два олімпійських золота, причому одне з них – у хокеї, де вони у фіналі обіграли визнаного лідера світового футболу хокею, збірну Німеччини. Єдина проблема – в МОК не знають, куди слати вітальні телеграми, оскільки країни з такою назвою немає на політичній мапі світу з 1971 року, та й колишні її складові, Сирія і Єгипет, на питання, чи то не вони бува відправили по старій пам’яті збірну команду, відповідають щось дивне, посилаючись на маловідомого фараона Іхтамнета.
А в цілому Ігри пройшли добре, ніхто з Корей одна на одну під час змагань не напав, Кім Чен Ин не скинув атомну бомбу – значить, є усі передумови вважати 23-ю зимову Олімпіаду успішною!