Проект “РУФ”. День 4 (25)

“Роз’їбаш Український Футбол!” (і насци на його руїни). Бо він цього заслуговує. В цих тижневих оглядах я вам показуватиму, чому саме. Чергова п’ятірка ідіотизмів.

1. В Петровому вже мріють про УПЛ. Он і президент “Інгульця” Поворознюк каже, що да, збираємося. Мовляв, усе в нас є, крім однієї малюсінької деталі. Стадіону. Тому ми, якшо шо, будемо в Олександрії грати. А далі видно буде, може, стадіон за рік побудуємо.

От якщо ви мене (не Поворознюка, а мене) спитаєте, звідки взялася ідея проекту РУФ – я вам скажу, що і від отаких от манців в тому числі. Українські футбольні клуби – це такі покручі, які над головним, що є у клуба, над власною ареною, не задумуються в принципі. Немає і немає. В Олександрії пограємо. Чи Борисполі. Чи Львові. Чи взагалі поїдемо із Кам’янського на Оболонь або у Бучу. І, що найцікавіше, прокатує ж номер. От саме тому – РУФ. Або нехай навчаться спочатку доводити до ума інфраструктуру. Але – не навчаться. Ось і молоде покоління, як бачимо, нічим від папєрєдніків не відрізняється.

2. До речі, про Кам’янське. На тижні відразу дві новини пройшли, які стосуються “Сталі”. Перша не має прямого відношення до українського футболу – але може мати довготривалі наслідки. У Московії заарештували Олега Мкртчяна, який, за наявною інформацією (неофіційною, звісно – звідки в українському футболі офіційна інфа), і є тим, хто реально дає гроші на існування клубу. Пора “Сталі” домовлятися із місцевою владою Бучі про “запасний аеродром”, бо не дай Боже мкртчянівські гроші закінчаться…

А ще президента клубу Ісраеляна за наїзд на суддю (із матюками, аякже – це ж український футбол) дискваліфікували. На три місяці умовно. Серйозне покарання, що тут і казати. Раз на 3 місяці матюкай суддів – і буде тобі щастя.

3. Пишуть, що “Чорноморець” можуть зняти із УПЛ. Знаєте, за що? А змінили організаційно-правову форму клубу. Були ж акціонерним товариством, а тепер стало товариством із обмеженою відповідальністю. І це як за законами УЄФА заборонено – у такий от спосіб робити, так і навіть за ФФУшними.

Змінили і змінили. Виключити і виключити. Ідіотизм не у цьому насправді. А у тому, що “Чорноморець” – “може бути виключений”. Українські футбольні талмуди взагалі виписані так, щоб насправді можна було їх не виконувати. Тобто можна поставити пенальті за гру рукою в штрафному, а можна і не ставити. Можна зафіксувати взяття воріт, якщо м’яч усією своєю проекцією перетне лінію, а можна і не фіксувати. Ось так воно працює. Не “порушив – отримай покарання”, а “ми ще подивимося”.

4. До речі, про порушення і покарання. Згадайте про матч “Маріуполь”-“Динамо”. От та сама ж історія. Замість того, щоб в документах були прописані чіткі і недвозначні норми покарання – які б автоматично були використані, почалася тягомотина. Яка дійшла аж до Лозанни.

А, знаєте, хто там буде свідчити на користь “Динамо”? Бандурко, Кочетов і Франков! Яка прекрасна трійця. Трійця, яка, по суті, є певним символом суркісівських часів у ФФУ. І, що характерно, всі ці персонажі просто-таки непотопляємі. Чіпляються за футбольні структури до останнього. Мабуть, настільки люблять футбол, що їсти не можуть – так хочуть допомогти йому вибратися із кризи.

5. “Олімпік” відправили до ДНРії. Правда, всього лиш на інстраграм-сторінці казахського “Кайсару”. Це вони так анонсували товарняк із українським клубом – промаркувавши його прапором отого окупаційного гауляйтерства.

Потім, правда, тихенько прибрали ганебну картинку. Може, злякалися аналогій нехороших. У них на півночі і сході країни свого проросійського сепаратизму вистачає. А ну як “Тобол” та “Іртиш” теж почнуть не казахським прапором, а малиново-білим андріївським хрестом позначати?  Конфуз же.

Bonus-track: Почали огляд Поворознюком – Поворознюком і закінчимо. Але не тим, а іншим. Тим, що футбольний журналіст. І якого на тижні з “Плюсів” вигнали за “порушення етичних норм бізнесу” і “використанням ресурсів 1+1 медіа для реплікації проектів компанії на стороні”.

Ну а що, скажете ви, українська футбольна журналістика має якось відрізнятися від українського футболу? В одному ж казані варяться. Таки так, відповім я вам – і піду далі дивитися Олімпіаду. Там, принаймні, футболу немає. Українського так точно. РУФ!

2 thoughts on “Проект “РУФ”. День 4 (25)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s