Так джинса чи не джинса?

В Запоріжжі стався забавний медіа-скандальчик.

На сайті 061 вийшов ось такий матеріал. Джинса чи не джинса?

Джинса — сленгове слово, яке використовується переважно в медійній спільноті. Синонім терміна «прихована реклама». Означає зумисну приховану рекламу чи антирекламу, подану у вигляді новин, авторських текстів, аналітики й телевізійних програм тощо. (Вікіпедія)

Ті, хто трохи знаються на принципах функціонування ЗМІ, скажуть – “звісно ж, джинса, що ти питаєш. Це і сліпому видно, де ти бачив такі матеріали не за гроші?”

І фіг би з ним, ека нєвідаль. Але історія пішла розвиватися далі. Редактора сайту звинуватили у джинсі. Вона у відповідь послала того, хто звинуватив, нахуй. І заявила, що це не джинса, бо матеріал маркований.

Я пропоную вам самим пошукати маркування рекламне. Якщо не знайшли, здаєтеся – ось вам скрін із позначкою.

ere

“Вова, ти дурак? Там написано “Политические новости” – скажете ви. На що я вам кину ще один лінк.

jkjh

Якщо вам ліньки клікнути на лінк (а на скріні не видно) – зацитую:

“Материалы в рубриках “Новости компаний” и “Политические новости” публикуются на правах рекламы”.

Тобто формально це дійсно ніяка не джинса, а чесний рекламний матеріал. Фактично ж… Ви можете уявити собі людину, яка, зайшовши на сторінку і прочитавши “Политические новости”, подумає – а, ну так, це ж реклама? От і я думаю, що таку людину уявити неможливо. Щоб вона бачила одне слово, а розуміла під ним – як власники сайту – геть інше. Навіть в Україні, яка славиться такими – будемо говорити чесно – кидаловами.

Ось вам яскравий приклад.

thumb_132

Морозиво з молока, йопта! Як не повірити? А отак – що більшість із нас не знає, що у продукта під назвою морозива є три види ДСТУ: 4733, 4734 і 4735. 4733 – це, власне кажучи, морозиво, яке раптово виробляється із молока. 4734 – це все оте “фруктове морозиво”, плодово-ягідне, фруктовий лід і таке інше.

А що ж таке 4735? Читаємо ДСТУ – “Морозиво з комбінованим складом сировини”. І далі: “Цей стандарт поширюється на морозиво з комбінованим складом сировини, що виробляють з частковою заміною молочної сировини і застосуванням компонентів не молочного походження (далі морозиво), що призначене для безпосереднього вживання у їжу”.

Отак. Написано – “Политические новости”, а насправді реклама. Написано – “з молока”, а насправді з комбінованим складом сировини.

А ось що таке чесне маркування, яке відразу видно і недвозначно розуміється.

frgrt3

І яка ж у етой басні мораль? А моралі нєт нікакой. І критикувати 061 я не збираюся. (І тому, що я завжди був із всього запорізького політзвіринця прихильний саме до Сабашука. І тому, що тут насправді нічого аж такого страшного немає – це ж не з Портновим інтерв’ю.) Просто навіщо влаштовувати гру в чесність, істерики і посилання нахуй, якщо цілком очевидно, що ви дурите людей, прикриваючись формальним фіговим листочком?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s