Чому сьогоднішня акція “проти Крисіна” – не тільки безглузда, а й шкідлива

Вчора я не пішов би на “Каву на Хрещатику”. Чому – я вже пояснив. Сьогодні розказую, що такого поганого у мітингу проти м’якого вироку пану Крисіну.

З чого ж розпочати… Отже, давайте так. Те, що пан Крисін (вибачте, не знаю, як його звуть і не горю бажанням гуглити цю абсолютно не потрібну мені і вам інформацію) – погана людина, з цим сперечатися, в принципі, важко. Тобто сама по собі ідея “погана людина за свої погані вчинки має сидіти в тюрмі” – свята і Божа. Та є один нюанс.

Я спеціально відкрив навскидку 4 сайти, щоб подивитися, як цю акцію подадуть ЗМІ. Читаємо.

На Майдане требовали ужесточить наказание за убийство журналиста (Сегодня)

В центре Киева на Майдане Незалежности проходит акция с требованием наказать получившего условный срок Юрия Крысина, который причастен к убийству журналиста Вячеслава Веремия (Цензор)

На Майдані під Стелою Незалежності зібралися учасники акції з вимогою справедливого вироку для керівника “титушок” Юрія Крисіна, причетного до побиття “майданівців” та вбивства журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія (УП)

Причетного до вбивства журналіста Веремія відпустили на волю
керівника “тітушок” Юрія Крисіна, який добивав биткою пораненого журналіста В’ячеслава Веремія під час розгону Євромайдану (ТСН)

Що маємо у підсумку? Маємо, що всі чотири сайти – як і, підозрюю, більшість інших – закцентували увагу на тому, що це Крисін, який убив чи був причетний до убивства “журналіста В’ячеслава Веремія”. (Слава УП, що вони дописати “газети “Вести”. Я зараз без іронії похвалив “Українську правду”, так.)

Так от. У масовій свідомості це буде зафіксовано як незадоволення тим, що “убивці журналіста” дали малий строк. Як би учасники цієї акції, з якими я вже сьогодні дискутував на цю тему, не викручувалися, що справа не тільки у Веремію – але воно буде так. “МІТИНГУВАЛИ ПРОТИ УБИВЦІ ЖУРНАЛІСТА”. Але.

Справа в тому, що В’ячеслав Веремій принаймні на момент його убивства не був журналістом. Він був тітушкою. Точно такою ж тітушкою, як і сам пан Крисін. Ну ок, не такою, значно меншою за тітушко-рангом – бо пан Крисін був керівником тітушок (і сам не гнушався чорнової роботи, як бачимо), а пан Веремій був таки рядовою тітушкою. Рядовою медіа-тітушкою.

Тобто по факту, насправді в ту ніч сталося те, що одні тітушки режиму Януковича помилково, не розібравшись, побили і убили іншого тітушку режиму Януковича. Ось так буде правильно охарактеризувати цю подію. А правильно назвати проблему – це пройти уже півшляху до її вирішення.

Отже, тітушки тітушкобригадира Крисіна убили медіа-тітушку Веремія. Йдемо далі.

За плечима пана Крисіна, переконують мене ті, хто “за” акцію і хто на ній був – не тільки  убивство Веремія. Ок, кажу я і задаю невинне питання – а де ви були раніше, коли наші чесні і непідкупні суди випускали таких крисіних за убивства таких вереміїв (чи й таких самих крисіних; чи ж мало у нас було в 90-х та й опісля бандитських розборок)?

Я – не пригадаю ніяких акцій на кшталт “Чому Ім’ярек не сидить (Ім’ярека відпустили; Ім’ярек отримав м’який строк)”. А сьогодні – будь ласка. Знаєте, чому? Та саме через персону Веремія. З одного боку – учасники акції використовують уже мертвого Веремія як привід посадити-таки Крисіна. Це начебто є благим ділом, але так само благим ділом є принести з дому відро асфальту (не питайте, звідки у людини вдома відро асфальту, всі шкільні задачі побудовані на допуску такої фантазії) і замазати дірку в дорожньому полотні греблі ДніпроГЕСу. На цю дірку це подіє – можливо, навіть на місяць або до першого сильного дощу. На усі інші – ні.

(До речі, розказувати, що “якби не ми, то Крисін і тебе колись уб’є” – це смішно. Ну запломбірували ви на деякий час одну яму. А усі інші що, перестануть пробивати колеса автівкам?)

З іншого боку – виходить так, що уже мертвий Веремій використовує цих мітингувальників. Бо вони, самі того не бажаючи (принаймні, вони так кажуть; хоча допускаю і той факт, що частина сьогоднішніх мітингувальників якраз свідомо допускають і вірять в це), канонізують мертвого Веремія саме як журналіста. Як ЖУРНАЛІСТА, а не як МЕДІА-ТІТУШКУ, яка писала про проституток на Майдані.

І тому всі ці таблички, аудиторії на честь “Героя Небесної Сотні” (вам зараз не стали ці слова колом в горлі?) В’ячеслава Веремія – будуть певною мірою і на їхній совісті. Крисіна вони не закрили і навряд чи це зроблять своєю акцією – а от в процес канонізації медіа-тітушки Веремія додали кілька відер цементу для бюста на батьківщині героя.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s