Брехливе каяття. Чому Зайцевій наплювати на загиблих

Сьогодні в Харкові на 60 днів затримали за ґратами імовірну убивцю п’яти людей Альону Зайцеву. Але я хотів сказати не про це рішення суду, а про її каяття – чому воно наскрізь фальшиве.

…1994-го року я лікувався у Феодосії, в пульманологічному санаторії. Крім тих, хто перебував там за приписом лікаря, також була група хлопців, які ніякого відношення до пульмонологічних хвороб не мали – це були діти-чорнобильці з Бишева, що на Київщині. Яким побитом вони опинилися в лікувальному закладі – не знаю. Це ж Україна. Тут і не такі речі можливі.

Одного вечора ці 15-16-літні пацани вигадали таку забавку. Набрали на пляжі камінців і, коли стемніло, почали кидати їх у відчинене вікно – на вулицю, бо санаторій “Волна” знаходиться на проспекті Айвазовського, прямо на березі моря. І от вони кидали камінці – і ненароком поцілили в голову молодій вагітній жінці, яка гуляла разом із чоловіком вечірньою Феодосією. Я чому цю історію дуже добре запам’ятав – моє ліжко стояло якраз біля вікна, і я прокинувся у той момент, коли ці бевзі помітили (а, точніше, почули – крик жінки і реакцію чоловіка), що вони накоїли. А потім висипали залишки каміння мені під ліжко і втекли на свої місця, ніби нічого не сталося.

Чим завершилася історія, я не знаю, бо через пару днів я поїхав додому. Але як би вона не закінчилася, важливо ось що. Припустимо, вони б кинули такий камінець, що не просто б розбили голову цій жінці, а убили її. Чи стали б вони в такому разі убивцями? Безперечно. А чи були вони убивцями на момент свого вчинку? Ні. Вони були ПОТЕНЦІЙНИМИ убивцями. Бо вони – свідомо, несвідомо, це не грає ролі – допускали своїми діями таку можливість.

Точно так же ця Альона Зайцева своїми діями допускала можливість того, що когось зіб’є, покалічить чи уб’є. Просто тому, що коли ти літаєш вулицями великого міста, ігноруєш правила і світлофори – то це автоматично допускає можливість наслідків. А наслідки у такому випадку можуть бути найсерйозніші. Власне, такі, які ми й побачили.

Ба більше – я упевнений, що ця дівчина не жила у інформаційному вакуумі. І вона знала, що в Україні трапляються ДТП. Навіть зі смертями. І трапляються вони в тому числі й через порушення ПДР. Тобто – вона, порушуючи правила (і, можливо, сідаючи за кермо під наркотою), уже стала потенційною убивцею.

А людина, яка є потенційною убивцею, яка робить це цілком свідомо і в той же час безглуздо (моєму другу, який жив у Києві, повідомили, що померла його мама в Запорізькій області; можете уявити, ЯК він летів автівкою додому – і він би теж міг спричинити ДТП і навіть смертельне, але у нього принаймні була причина так їхати) – як вона може щиро каятися і співчувати?

Тільки так, як це робив Андрій Чикатило. Він теж на суді каявся і просив пробачення. Та тільки чого вартували ті його слова після його дій? Так само вартують і слова Зайцевої.

Бо той, хто дійсно не хоче стати навіть потенційним убивцею – “кається” ДО, а не ПІСЛЯ. Тобто він не порушує правила (або принаймні не порушує такі тяжкі пункти правил). А вона порушувала. І неодноразово. Ось і вся відповідь. Звісно, для суду це не матиме ніякого значення. Це просто характеристика персонажа. І оцінка щирості її слів.

One thought on “Брехливе каяття. Чому Зайцевій наплювати на загиблих

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s