Що буває в Естонії за відмову від естонської мови, або Русскій – язик Євросоюза!

Розкажу я вам, дітки, казочку. Є на березі Балтійського моря така країна Естонія…

І живуть в ній такі естонці. А ще – ватніки московитоязичниє, які геть не хочуть вчити мову Естонії, тобто естонську. Але жити хочуть. І їсти, і пити, і ще щось там собі хочуть – на що потрібні гроші. Тому доводиться їм якось викручуватися.

От, значить, працювала одна така ватніца московитоязична в супермаркеті естонському, в самому шо ні єсть Таллінні, столиці цієї самої Естонії. І прийшла до неї дівчина, яка вирішила щось у цьому супермаркеті купити. І купила. Б. Якби ця касирка не вирішила її надурити, пробивши їй зайвий товар.

Дівчина з естонським ім’ям Каріна почала виясняти – а пуркуа, власне кажучи? В процесі розборок, коли ватокасирка почала хамити, Каріна звернула увагу – чого це ви, мовляв, не положеною естонською зі мною розмовляєте, а якоюсь бесерменською, свинособачою чи шо.

На що московитомовна касирковатниця гордо заявила – я з тобою, сучка ти крашена, розмовляю (барабанний дріб) МОВОЮ ЄВРОСОЮЗУ! Так шо закрий свого писка, плати по чеку і валі к своїм естонцям, пока я добра, і Путіна не попросила ввєсті войска.

Воно ж Естонія – це не посьолок Мусохраново, шо в Кємєровской області. В смислі, там уже давно цивілізація, в Естонії-то, інтернети, фейсбуки, вацапи і проча буржуйська нечисть. Так шо інфа про новий язик Євросоюза і торгівлю “в нагрузку” розлетілася швидко. В тому числі й до керівництва мережі цих самих супермаркетів долетіла аж на бігом.

І шо ви собі думаєте? Пішла собі тьотя-касір зі своїм унікальним знанням ЄСівських ленгвіджів нах… на хутір бабочків ловить. Бо на касі їй тепер сидіть не розрішається. Ану як ще комусь півприлавка проб’є і табасаранський язик в євросоюзівські запише.

Думаєте, я жартую? Аніскілечки. Ось вам лінк – читайте. А я спатки. Чого і вам бажаю. І нехай вам присниться якась гарна мова Євросоюзу. Естонська, наприклад. Або українська.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s