Навіщо “Динамо” чемпіонат України?

Дивна назва тексту, чи не так? Ви, мабуть, подумали, що я пропоную “Динамо” вийти з ЧУ і податися деінде. Але ні – тут мова про те, в чому величезний плюс такого чемпіонату України, який ми маємо (бідний, убогий, без конкуренції для 1-2 грандів), для Суркіса і Ко.

Все почалося з персони Максима Коваля. Дивно, що є на світі досі (в 2017-му році) люди, які вірять у те, що Коваль – це футболіст високого рівня. В принципі, я розумію причину такої віри, але зараз не про неї. Значно гірше те, що сам Коваль вірить у це.

Зрозуміло і це . Згадайте, коли і за що його взяли до “Динамо”. Фактично за один матч – той, в якому він відбив пенальті від Мілевського. Уявіть собі ситуацію – 17-річного пацана підписує “Динамо”. Всерйоз, за гроші, з прицілом на місце в основі. Тут у будь-якого футболіста башню зірве. (І тренери, ті, які тренери, а не “з динамівським серцем”, це чудово розуміють. Згадайте, що Павлов казав про Баранника після Бухареста. І що, неправий виявився тренер? Отож.)

От і Коваль увірував в те, що він чогось вартий. А разом з ним – і уся футбольна спільнота. Але це, повторюся, півбіди. Ось вам приклад того, що Коваль досі – принаймні, в грудні 2015-го – вірив у цей міф. Сходіть за цим лінком і почитайте його камєнт. (Це його камєнт, його, не сумнівайтеся.)

Так от. Підходимо тепер власне до “Динамо”. Згадайте, як після “Янг Бойза” почалися розмови про те, що психологія, мовляв, і все таке. Правильно – психологія. Але не та, про яку всі подумали. Справа в тому, що “Динамо” – і я зараз не про команду, а про клуб в цілому – це зборище людей, які по факту не є тим, ким їх виставляють (і вони самі себе уявляють) формально.

Суркіс президент? Не смішіть. А він сам вірить у це. Так само тренери, всі ці Хацкевичі, Лужні, Сабо, хто там ще, Буряки – щиро вірять у те, що вони таки тренери. Коваль вірить у те, що він голкіпер. Морозюк – у те, що він справжній півзахисник. Ярмоленко – у те, що він дійсно коштує тих грошей, про які ото люблять поговорити.

Це не люди. Це образи, які ці люди придумали. Образи, які мають дуже мало спільного з реальністю. І от коли ці образи стикаються із цією самою реальністю – у вигляді “Янг Бойза”, наприклад – то вони щиро не розуміють, чого ж так сталося. Бо вони в своїх… тут, знаєте, дуже підійде московитське слово “грёзы”… от вони в своїх “грёзах” вірять у те, що вони чогось варті. Рівно до того моменту, поки не починається футбол.

І тепер до головної думки. Чим чемпіонат України – майже усіх часів, крім, хіба що останніх пари років перед революцією і війною – зручний для “Динамо”. Та тим, що він для них усіх – починаючи з Суркіса і закінчуючи Ковалем – як наркотик. От вони виринули із свого світу “грёз” в сувору дійсність, їм там надавали по мордам. А тут хопа – 5:0 з “Карпатами”. Чи навіть 1:0 з “Шахтарем”. І відразу – як укол – Коваль без пропущених голів, огого, значить, голкіпер, Морозюк жодного голу не привіз в свої ворота, Суркіс задоволений, значить, хорошого тренера підписав, може, значить, розбирається у футболі, ну, і сам тренер звісно ходить гоголем.

Якби не було такого чемпіонату України – Суркіс і компанія вимушено перебували б у реальному світі. Уявляєте їх стан? А так – вони як в Матриці. “Український гранд”, “чергове чемпіонство”, “знову упевнена перемога”. І всі задоволені. І президент, і тренери, і гравці, і уболівальники (крім купки особливо прискіпливих).

Чемпіонат України – це як наркотик. Король давним-давно голий – але ні він сам не хоче цього розуміти. І ніколи не зрозуміє. Тому головне питання існування “Динамо” – це як надовго у Суркіса вистачить грошей на “наркотик”.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s