Покоління фейсбук і запорізька псевдопетриківка

Всі запоріжці, які бувають в центрі міста чи принаймні читають онлайн-ЗМІ та соцмережі, знають про існування в нашому місці такого “міського божевільного”, який розфарбовував все, що бачив, у кольори державного прапору.

Спочатку це сприймалося на ура, особливо після початку російсько-української війни, коли Запоріжжя стояло в кроці від того, щоб повторити долю Донецька чи Луганська (див. т.зв. “яєчну неділю”). Потім з цим звиклися, а далі його уперте бажання обжовтосинити все на своєму шляху почало людям набридати.

Аж ось він перейшов на інший рівень. Розмалював кулі на мосту по Соборному, між пр. Металургів і пл. Поляка псевдо-петриківкою. (Звісно, ніякий то не петриківський розпис, так, не дуже майстерна копія.) І от я читаю в Facebook, як естетично підковані жителі міста щиро обурюються цьому кітчу – мовляв, люди добрі, що ж це все робиться, за що нам таке горе? Читаю і думаю.

Думаю, що цей “художник з народу” просто взяв фарбу і пензлі – і робить свою справу. Добре, погано – але робить. А люди, яким це не подобається – сидять по соцмережах і обурюються, що це погано, некрасиво і взагалі.

Слухайте, так вас же, як тої міледі у Дюма, більше, ніж одного графа де ля Фер. Ну зберіться, купіть фарби (немає грошей – краудфандінг в поміч) і розмалюйте так, як вважаєте за потрібне. Він же, цей фрік, вам показав принцип: хочеш – береш і малюєш. Все просто. А від обурювань по фейсбуках нічого не зміниться…

Таке враження, що так зване “покоління фейсбук” трохи загралося у соцмережі. І забуло, що вони, фейсбуки-вконтакті, лише допоміжні інструменти, а не самоціль. От і виходить, що поки одні в онлайні обурюються, інші в реалі розмальовують місто. Чи розпилюють бюджети.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s