“От така колізія”. Чому від поліції в нинішніх умовах буде мало користі

От дивіться. Історія з фейсбука. Реальна історія (бо пізніше підтверджена).

Круто, еге ж? І – “мусора казли”? А ось ми зараз і дізнаємося. Читаємо продовження історії.

Отака от колізія, друзі. Просто – колізія.

Тут, як-то кажуть, є два варіанти. Або пан Мартинюк бреше – і тоді “мусора” такі “казли”. Або.

Або він не бреше. І тоді “казли” – зовсім інші люди. Ті, які приймали такі правила гри. Ті, які такі правила гри досі не змінили. Тобто – народні депутати України.

Не треба пояснювати, чому такі “колізії” – це прямий шлях до приховування злочинів. Якщо люди знають, що їх дані, аж до адреси і мобіли, легко і просто, законним (!) шляхом потраплять до рук не просто злочинців, а злочинців, які мали з ними безпосередній контакт – то, якщо вони не повністю безбашенні, плюнуть, розвернуться і підуть в інший бік. Щоб не підставлятися.

От вам яскравий приклад. Я в одному з міських дворів запримітив машину на номерах чужого регіону. Час від часу її помічав, що стоїть довго, більше місяця, ніхто не їздить, фару розбили, двері відкриті в машині. “Напевно, вкрали і поставили на відстій”, – подумав я і подзвонив 102. (Через кілька днів був в тому дворі – машина зникла. Хз, чого і як.)

А це дивлюся – на районі в одному з дворів з’явилися дві тачіли круті, теж з бляхами з інших областей. (З ними все вияснилося, мова не про них.) Згадав ту історію, при нагоді батьку в селі розказав. Знаєте, яка була його реакція? “Ага, а потім чуваки проб’ють твої дані в тій же мєнтурі – і готуйсь до зустрічі”. І що я мав йому сказати? Що нова поліція не така, що вона чиста і чесна, що вона нас захищає, а не підставляє? Ну от вам приклад в потязі.

Одним словом, висновок із цієї історії такий. Українське законодавство – і, відповідно, правоохоронні органи – не захищає законослухняних громадян, які потрапляють у отакі от ситуації. І поки що не видно і не чутно, щоб український законодавчий орган (та інші суб’єкти законодавчої ініціативи, скажімо, профільні міністерства – внутрішніх справ, юстиції) робив якісь кроки у цьому напрямку.

А далі кожен з нас уже вирішує сам.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s