Сукінсон, погода і піздьож

Читаю я, значить, коментар президента УПЛ про відвідуваність матчів.

“В первую очередь надо закончить чемпионат. С такой посещаемостью и такой игрой. То, что происходит в последнее время, вы же видите, погода, много клубов без домашних стадионов”

Красиво сказав! А тепер давайте розберемося, що ж він тут сказав.

Уже перше речення веселить. Коли його вибирали, точніше, коли уже вибрали – він розпинався, які прекрасні перспективи у нашого футболу, у УПЛ, тільки бери і розвивай. А тепер, виявляється, хоч би дограти в 12 команд турнір. 12, Карл!

Про гру опустимо – то таке, як каже один футбольний пенсіонер. А от про відвідуваність – тут цікаво.

По-перше, “погода”. Так, зараз не серпень місяць. Але! Беремо п’ять турів чемпіонату-2012/13. 14-18 тури, з 3 листопада по 2 грудня. Знаєте, яка була середня відвідуваність матчів тих турів? 9504. А всього нинішнього чемпіонату (включаючи два літні місяці і вересень, коли ще не холодно) – 4875. Удвічі менше. Погода, пане Генінсон?

“Много клубов без домашніх стадіонов”. Да, в 13-му турі таких було 4 матчі. Але в попередньому, 12-му турі – лише один, “Олімпіка”.Знаєте, яка середня відвідуваність матчів того туру? 3327. Львів (“Карпати”, не “Шахтар”), Луцьк, Одеса – міста, де живуть футболом. Кропивницький – після десятиліття трясовини місто повернулося в еліту, до того ж приймало не аби кого, а “Шахтар”. Олександрія – де клуб досяг таких висот, що пару років тому страшно було й думати, плюс в гості приїхало “Динамо”.

То в погоді причина? В чужих стадіонах?

“А шо УПЛ?” – скажете ви. А те, що Ліга має думати про підняття вартості свого товару – будь-якими законними методами. А кількість глядачів на трибунах прямо впливає на вартість цього товару – телекартинки. Втім, про що це я – чуваки досі єдиний пул не можуть зібрати. А пан президент, пам’ятаємо, просили, щоб його випхали з УПЛ, якщо вони пул не зможуть організувати…

До речі, цей тур – третій найгірший за всю історію чемпіонатів України – 1771 глядач в середньому за матчі. Гірше було лише в 14-му турі чемпу-2014/15 – 1715, та 14-й же тур чемпу-2012/13 – 1631.

І це ще не пєрдєл. Подивіться на матчі 15-го туру (базовий день 19-го листопада):

Динамо – Сталь
Ворскла – Дніпро
Шахтар – Карпати
Зоря – Олександрія
Олімпік – Чорноморець
Зірка – Волинь

Хіба що кроти з вівцями в Харкові зіграють, а там народ ще раз прийде (ясно, що не аншлагом, та все ж). В Києві дай Боже, щоб 3 тисячі зібралося, Полтава-Запоріжжя-Суми на трьох в тисячу вкладуться, Зірка ще 1,5-2 тисячі підкине. Ну от тисяч 6-6,5. А у двох матчах формату “Шахтар”-“Карпати” в УПЛ збиралося – 3200 на “Оболонь-Арені” і 2837 на “Чорноморці”. І це було ще 2015-го.

А 1630 в середньому за матч – це 9780. Тобто кротам на нейтральному полі в середині листопада в матчі з останньою командою ліги за моїми прикидками треба буде зібрати як мінімум 3300. Думаєте, зберуть? 🙂

Отож готуємося до рекорду – і до чергового отакого от жесту від президента УПЛ. Іншого від нього уже годі й чекати.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s