Шо там у америкосів? October 03 polls

Свіжі рейтинги в президентській гонці нашого “старшого брата”.

Попередній огляд – тут.

Традиційно починаємо із загальних рейтингів.

Як бачимо, перевага Гілларі потихеньку росте. Показник Трампа після падіння до 40% в кінці літа теж набирає ваги (це логічно – чим ближче до дати голосування, тим менше тих, хто “не визначився”), але Клінтон він уже не доганяє. Можливо, ситуація зміниться після другого чи третього туру дебатів – хоча, так, як він провів тур перший…

Ось усі останні опитування.

Тут традиційно республіканський кандидат перемагає лише в опитуванні LA Times. Усі інші показують перевагу представника демократів.

Переходимо до ситуації по штатах. Спочатку – мапа “своїх” штатів, де перевага кандидата більш-менш упевнена.

Під мапою табличка останніх змін в штатах. Щоб було зрозуміло – чим темніший колір (синій або червоний; в цьому конкретному випадку маємо тільки “демократичний” колір), тим більша перевага кандидата в цьому штаті.

Тож можемо бачити, що, згідно останніх опитувань, Клінтон повертає собі втрачені позиції. У порівнянні із попереднім оглядом, демократи повернули в “свої” два штати – Вірджинію і Нью-Гемпшір. От і маємо плюс 17 більш-менш упевнених голосів виборників.

А тепер – вибори на цю хвилину. Що було б, якби.

І тут домінування Клінтон посилилося. Згідно останніх опитувань, демократи виграли б три штати, які до цього були за республіканцями (див. табличку внизу) – і відразу різниця в голосах Клінтон та Трампа стрибнула за сотню.

Для перемоги, нагадаю, потрібно набрати 270 голосів виборників. До всенародного ж голосування (яке й визначить, за кого віддадуть свої голоси виборники від штатів) залишається рівно 5 тижнів. Починається найцікавіше!

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s