Ніякого Парасюка не існує

Мене щиро дивує така підвищена реакція на чергову витівку Людини-що-прогнала-Януковича.

Є таке золоте інтернет-правило – “Не годуй троля”. Троль живе, доки його годують. Якщо його не годувати – тобто не реагувати на нього, – троль помре. Все просто і банально. Але раз у раз ми припускаємося тієї ж помилки, приділяючи тролям увагу. І цим самим продовжуємо їм життя, плодимо і розмножуємо їх.

Володимир Парасюк потрапив в Верховну Раду, вискочивши на трибуну Майдану і прокричавши абсолютно популістичний заклик. Власне, в самому заклику не було б ніякої біди – є час, коли такі духопідйомні речі просто необхідні. От як, наприклад, дід Свирид у свій час, коли ситуація була дуже важка, відверто кажучи, критична. Або Олег Пономарь, який, попри усі негативні сторони цього віртуального блогера, несе певний заряд оптимізму. Тут головне – не перегравати. Не сприймати все аж занадто всерйоз.

З Парасюком так не вийшло. Люди сприйняли ту його репліку не просто як пісню “Разом нас багато” – а як те, що вплинуло на хід історії. Я не знаю, чи можна цим людям довести, що Янукович розпочав евакуацію за кілька днів до появи Парасюка – просто я живу не в тому окрузі, де його обрали, і не знаю цих людей. Але те, що Парасюк вискочив на дешевій і порожній популярності – це, так би мовити, медицинський факт. Більше за ним не було нічого. Ні-чо-го.

І зараз за ним немає нічого. Крім грошей, “позичених у Корбана”. Тобто він – та сама пустушка, що й була тоді. А пустишці ж треба якось переобратися на наступну каденцію. Чим вона може привабити електорат? Та тільки отакими от популістичними виходками. Більше нічим. Хіба що сяде на постійну зарплату у якогось олігарха – і той закидає округ грошима на непрямий підкуп виборців (вікна в школах, пам’ятник Небесній Сотні і таке інше – все, звісно ж, “під егідою” та “за підтримки”; звична в українському політикумі річ).

Тому кожного разу, коли ви пишете пост чи кидаєте відео зі словами “Подивіться, що Парасюк вичудив” – ви маєте розуміти, що покормили троля. Це як з журналом “Футбол” – пам’ятаю, як читачі постійно критикували видання, але потім знову і знову купували його, не розуміючи, що в момент купівлі нового номера вони знову і знову програли.

Зрозумійте одну просту річ. Ніякого Парасюка не існує. В реальності не існує. Він живе тільки в телевізійній картинці і у ваших перепостах цієї картинки. І от коли ви зрозумієте це – ви обов’язково зробите наступний крок. Бажаю вам (і всім нам) успіху.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s