Про смисл, зірки і молотки

Продовжую одну з улюблених тем – клубні емблеми. Зайдемо з Англії і дійдемо аж до Полтави і Запоріжжя.

“Вест Гем” змінив клубний герб. Було ось таке:

Стало отаке:

Стало простіше, лаконічніше. І навіть симпатичніше. “Навіть” тому, що у англійських клубів до цього питання зазвичай підходять серйозно, не з бухти-барахти. Так я що подумав. Молотки є не тільки у “Вест Гема” на емблемі, а й у одного українського клуба. І було б логічно і красиво – влупити їх на центральне місце клубного герба. Ось так, як зробила у свій час Трибуна:

Причому це не якесь там вигадане полум’я, схоже на думку замовників та виконавців – на тризуб, а на думку фанатів інших клубів – на клітор. А рідні для шахтаря та “Шахтаря” інструменти. Ось вони на старому гербі:

Звісно, гламуром нинішньої емблеми тут не пахне – зате є смисл, є концепт. Історична складова, ефектність, зручна форма для вираження. Ось Ракіцький легко і просто демонструє цей елемент герба. А показав би він отой вогонь? Отож.

Повертаючись до “Вест Гема” – зміна емблеми, щоб ви знали, відбулася не просто так, мовляв, власникам клубу захотілося свіжості. (Хоча буває і таке, звісно. Але не так радикально.) Справа в тому, що “Молотобойці” з цього сезону розпрощалися із рідним стадіоном “Болейн Граунд”, переїхавши на оновлений “Олімпійський”. А на старій емблемі якраз і був елемент стадіону (вежа). Переїхали – і зробили відповідні зміни. Логічно? Логічно. Ні, це я не натякаю на те, щоб “Шахтар” змінив клубний герб на честь переїзду до Львова. (Хоча було б цікаво, якби тимчасово на гербі ШД з’явилися блакитний чи золотий львівські кольори.) Але принаймні позбавитися отого елементу, який викликає лише сміх і стьоб, і зробити емблему простішою та одночасно акцентованішою – було б непогано.

До речі, в наших палестинах інколи трапляються приклади концептуального підходу до таких речей, як емблема. Наприклад, “Ворскла” – нібито ні до чого права половина герба, але все логічно, бо червоний колір і чотири зірки (а також стріла) це елемент герба міста Полтава. Правда ж, запахло “Барселоною”? Там теж на гербі і клубні кольори, і міські. Правда, виконання залишає бажати кращого – тому тут я знову витягну картинку з ідеєю Трибуни.

От – спростили, і вийшло дуже і дуже непогано. Чи той же новий “Металург” – тут тобі й характерний, упізнаваний варіант написання букви “М”, і класичні клубні кольори (які теж не з неба впали, а мають логічне обґрунтування – кольори трьох станів металу), і форма щита як данина поваги фанатським угрупованням, які нині є співзасновниками клубу.

Але в основному українські клуби розчаровують своїми візуальними образами. І не тільки через криворуке виконання, а й через відсутність хоч якоїсь логіки в ідеях. І ще – м’ячами на клубних гербах. Ну скільки ж можна!

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s