Шевченко в режимі friends only

Цікаво, дуже цікаво починається кар’єра нового головного тренера збірної. Що не крок – то феєрверк. Для початку – саме призначення.

Збірна антирекордно провалюється на Євро-2016 під його керівництвом – не верховним, але безпосереднім. Після провалу людина, яка чи не більше всіх керувала діями команди під час матчів, цю команду очолює. Раз.

На представленні нового головного тренера він читає якийсь текст і відмовляється відповідати на питання. Хоча було б логічно – ба більше, необхідно – оголосити свою концепцію, свої тренерські ідеї і таке інше. Людина провела кілька місяців прямо всередині національної збірної. Напевно ж побачила слабкі і сильні сторони, зробила висновки – на які чекала преса, а через пресу громадськість. Але ні – відповідей на питання не було. Два.

Тепер вчорашнє шоу. Напівзакрите… ну от я не знаю, як назвати цей захід. Зустріч із журналістами? Ні. Журналісти зустрічаються із об’єктами своєї роботи або на інтерв’ю – тобто в індивідуальному порядку, або на прес-конференціях – в порядку загальному. Я, звісно ж, утрирую, але якщо спростити – то саме так і є. Або розмова тет-а-тет, або з усіма. І у обох випадках ця розмова ведеться із диктофонами, фотоапаратами, відеокамерами. Бо все це – є зброя журналіста, за допомогою якої він здійснює свою професійну діяльність. На вчорашній захід людей запросили без усього цього. Три.

Невеличкий ліричний відступ. Діяльність Федерації футболу України регламентується документом під назвою “Статут Громадської спілки “Федерація футболу України”.  Стаття 2. “Мета, цілі, завдання, напрямки діяльності та повноваження”. Зацитуємо кілька пунктів та підпунктів із цієї статті.

“1. Головною метою діяльності ФФУ є розвиток та популяризація футболу в Україні, направлені на зростання рівня і масовості цього виду спорту серед всіх верств населення країни”

“2. Цілями ФФУ є:

2.1 забезпечення розвитку футболу в Україні;

2.2 розвиток та популяризація футболу в дусі миру, розуміння та чесної гри, без будь- якої дискримінації за ознакою політичної приналежності, статі, віросповідання, раси чи з інших причин, забезпечення зростання його рівня і масовості;”

Яким чином подібні закриті чи напівзакриті заходи ФФУ допомагатимуть розвитку та популяризації футболу (особливо “в дусі розуміння”)? Саме по собі призначення Шевченка на цю посаду викликало дуже багато питань і ще більше скепсису. Ну так розвійте їх, змініть скептичне ставлення громади. У вас до того ж такий козир в руках – кращий футболіст України всіх часів! Хай виходить межи люди і розказує, пояснює, переконує.

Але ні. Він закривається із відібраними “журналістами” і про щось там з ними розмовляє. Лапки тут тому, що журналіст без засобів професійної діяльності – це не журналіст. Це людина, громадянин, можливо, приятель і навіть друг – до речі, на пострадянському просторі  представники ЗМІ дуже люблять пишатися своєю дружбою із футболістами і тренерами, – але не журналіст, бо він не виконує своєї роботи. (Мене завжди дивувала така ситуація. Невже люди не розуміють, що дружби між об’єктом та суб’єктом журналістики не може бути в принципі? Уявіть собі дружні стосунки судді і підсудного. Смішно? Обурливо? А в спортивній журналістиці це – вищий ступінь крутизни. “Я з Імяреком давно дружу”.)

Що корисного, цікавого і інформативного винесли ті, хто погодився на маніпуляцію ФФУ і пішов на цю зустріч? (Були й такі, хто відмовився.) Найголосніша новина – “Шевченко сказав, що Тимощука в збірній не буде”. Але, по-перше, він сказав не так, а по-друге – звідки ви це знаєте? У вас є докази чи таких, чи якихось інакших його слів про Тимощука і Шевчука? Немає. А на жовтневі матчі він його викличе – і чим ви йому будете опонувати? Тим, що він комусь там не під запис сказав? Вітаю вас із технічним нокаутом.

Федерація футболу – це громадська організація. І національна збірна – це не ПАТ і не ТОВ, вона представляє всю країну. Тому діяльність її має бути прозорою і зрозумілою. Особливо після таких провалів, як на Євро-2016. Особливо після такої ганьби, як із довикликом деяких збірників на чемпіонат Європи. Особливо після підсумкової за мотивами Євро прес-конференції президента цієї громадської організації.

А ФФУ вирішила працювати в режимі “Допис видно лише вашим друзям на Facebook”. (Один із тих, хто відвідав цей захід, сказав, що, мовляв, прес-конференції скоро будуть. Якщо мова про старт відбору на ЧС – так, вибачте, ці прес-конференції є обов’язковими. Ще б Шевченко туди не прийшов.) Ну що ж, в такому випадку має бути готова до відповідної реакції. Яка уже виражається у, наприклад, фейсбучному хештегу #НеМояЗбірна. А буде ще й більше – як тільки збірна почне програвати. Або ми побачимо в заявці на матчі тих, кого “на даний момент немає в планах збірної”.

P.S. Про журналістську солідарність, “честь мундира” і таке інше не згадував спеціально. Який сенс говорити про те, чого немає і ніколи не існувало.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s