Being John Malkovich. BYUT edition

Ну що, як вам сьогоднішній виступ Юлії Володимирівни?

Що значить – де вона виступала? Так в УНІАНі ж, давала прес-конференцію. Ах, вас збило з пантелику те, що формально анонсована була Надія Савченко? Ну, любі мої, звикайте.

Те, що Надія Савченко – це лялька, ґіньоль, в яку вставлена рука ЮВТ, уже більш ніж очевидно. Саме тому весь той текст, який вона читала з листочка, аналізувати немає ніякого сенсу. Всі ці “Порошенко посилає ваших дітей на смерть”, “треба міняти першими”, “у Майдана і Антимайдана були однакові цінності” – це просто театральна роль. Лялька ж не говорить сама від себе. Вона “озвучує” те, що написано в сценарії. Тож чи є сенс обурюватися якимсь ляльчиним ескападам? Хіба що ви ходите до дитячого садочка…

Я, власне, от про що хотів сказати.Оця от заява про голодування. Чесно кажучи, чим далі, тим було більше сумнівів у тому, що вся та тюремна історія – як мінімум після першого, реального голодування, коли нам показували Савченко дійсно зхудлою – справжня. Тепер же, коли це ґіньоль почав розкидатися  таким крайнім, унікальним засобом боротьби наліво і направо – це уже не сумніви. Це підозра.

І ще одне. Я ніколи не був прихильником Порошенка. І нині ним не є. Ситуативний союзник, не більше. (Взагалі назвати мене “прихильником” чогось… Хіба що ПРП початку 2000-х, коли і я ще був молодий і наївніший, і вони не перетворилися на того, на кого перетворилися потім. Я навіть хотів вступити в партію, але так це діло і заглохло з невідомих мені причин.) Але мене відверто лякає та ситуація, коли я кожного дня з різних, начебто ніяк між собою не пов’язаних рупорів чую одне й те саме – що  саме Порох є чи не головним ворогом України. Причому не завжди в лоб, а, наприклад, як сайт Садового, той, що телеканалу 24 – мовляв, Сергій Жадан відмовився від премії Порошенка. По-перше, не відмовився, по-друге, вона не є особистою премією ПОПа. Та заголовок свою справу робить – закидаючи у підсвідомість інформацію, що “і митці не люблять Пороха”.

Ні, мені не шкода саму людину Петра Порошенка – просто ж очевидно, що він у світі є певним “амбасадором” України, з ним ведуть справи сильні світу цього. З ним і, можливо, завдяки йому. Тому всі ці випади так чи інакше трансформуються в удар по українській владі в цілому, а, значить, і по Україні. І оце мені дуже не подобається.

Причому випади ці відверто маніпулятивні – як от сьогодні Юлія Володимирівна Савченко почала апелювати до його дітей і розказувати, хто посилає наших дітей на смерть. А раз ми маємо справу з чистої води маніпуляцією, значить, є певна спланована  операція. Яка має на меті… А що вона має на меті? Тільки зміну першої особи в країні? І Бог би з ним, незамінних людей не буває – хоча я знову пригадую першу шістку за результатами виборів-2014, і мені стає трохи моторошно. Але то таке, суб’єктивне. А якщо на меті щось більше, а Порох просто заважає цій меті, от і ведеться цей артобстріл усіма можливими засобами – наприклад, такими от тимошенківськими (себто ультрапопулістичними)? Що тоді? І саме це питання не дає мені спокою.

P.S. А у Надії Савченко все буде добре. Наскільки може бути добре у петрушки. Доки виконує роль – на публіці, збирає оплески, їздить гостем на фестивалі “українського духу” (до речі, не стане організаторам поперек горла оця от заява про “однакові цінності” Майдану і Антимайдану? Чи бабло традиційно перемагає все?), дає коментарі з будь-якого питання. А потім, коли спектакль закінчиться, і Надію разом з іншими ґіньолями, засыпав нафталином, в виде тряпок сложат в сундуках… Ну що ж, в кожній справі є свої ризики. Бандити 90-х теж давно лежать “в сундуках”. Зате жили шика-а-арно. І пам’ятники у них – твори мистецтва. (Яка країна, таке і мистецтво, а що ж ви хотіли.) Надія ж собі створила пам’ятник нерукотворний. Її стрімке падіння із самісінької вершини на дно Великого Тимошенківського Каньону ще довго будуть згадувати…

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s