Троллейбус, который идет просто так

Сьогодні у Богдана розпочалися тренування, а у мене закінчилася робота. Оскільки я в число антикорупціонерів та журналістів-за-стандартами-бібісі не входжу – то доводиться починати економити. Отже, на перше тренування нового сезону їдемо на  тролейбусі.

Ну, що вам сказати. (Сказати “жопа”? І це буде правда. Чиста, як сльоза.) Це глибокий, дрімучий совок. І я зараз не про стан транспортних засобів – хоча і про них теж. Оцей от безкоштовний проїзд – це тупа відрижка совка, яка рано чи пізно просто доб’є весь електротранспорт в місті. Ми їхали в забитому тролейбусі, що туди, що назад. Туди – не скажу, не слідкував. Назад – крім нас, за проїзд заплатила лише одна жіночка. Тролейбус возить повітря. Ми така багата країна, що можемо дозволити фактично безкоштовний громадський транспорт? Невпевнений.

Думаю собі – а куди ж вони їдуть, ці пенсіонери? На ринок – так нібито ж понеділок, плюс у нас на районі ринок все одно дешевший за центр міста. В лікарню – ну трохи вийшло, але і далі тролейбус був повний. А знаєте, куди вони їдуть? На роботу. Не всі, але великий відсоток. Ні, я абсолютно не проти (насправді ні, проти – бо у них хоч пенсія є, а куди йти випускникам вузів, якщо робочі місця зайняті пенсіонерами, які востаннє оновлювали свої знання при Брєжнєву, а з роботи підуть у домовині) – але якого банана тоді тобі ще й проїзд безкоштовний.

Повторюся – ми не така багата країна, аби мати по суті безкоштовні тролейбуси-трамваї. Ба більше – ми бідна, жебраюча країна. І всі ці пільгові проїзди – це не більше ніж загравання з лохторатом. За рахунок тих, хто працює і сплачує податки. Тобто по суті ми, жителі Запоріжжя працездатного віку, оплачуємо цю рекламну кампанію для кожного нового мера. По-моєму, це дуже хитросрако. Тоді краще просто закрити цю богадільню.

Або зробити проїзд платним для всіх. Пенсіонер, дитина – ок, половину вартості квитка. Але плати. Інакше тебе просто не буде на чому везти… Звісно, такі нюанси і тонкощі пасажирів тролейбуса не цікавлять. Їх мають везти, ИМ ДОЛЖНЫ, і крапка. А то чого це вони будуть свої гроші витрачати на те, що їм положено?!

До речі, про гроші. Підслухав розмову двох пільговиків про Люка Ейкінса.

Американец вчера прыгнул с 7,5 километров без парашюта. На сетку приземлился. А если бы мимо?

– Та, мне б такие деньги заплатили… Не ценят там жизнь!

Бачте, життя у тій капосній Америці не цінять. То лі дєло у нас, в безкоштовних тролейбусах о 7-й ранку.

От чого я так і не зрозумів – навіщо було витрачати гроші на оцю от рекламу.

Кому вона потрібна в тролейбусі? Хто нею тут зацікавиться? Чи пенсіонери – це ЦА лазерної епіляції та ремонту комп’ютерів? Мабуть, я щось серйозне пропустив у житті і країні…

А водійка тролейбуса на Богданове традиційне “дякую” ніяк не відреагувала. Може, не було за що дякувати? Хтозна.

P.S. До речі, Богдан не аби де тренується тепер, а на цілій Арені! Ні, не Славутич – у нас, виявляється, не одна вона носить таке горде найменування.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s