Маніпуляції. Юля і мова. UPD

Про два цікавих моменти хочу сказати, які напряму пов’язані із такою річчю, як маніпулювання людською свідомістю.

Ну, про геніальний дзвінок Савченко в ефір Ганапольському ви вже в курсі. Хто не в курсі – ось відео.

Хочу звернути вашу увагу ось на що. Для початку – епізод із прямими переговорами з “ЛДНР”. Чи ж треба говорити про те, що це дуже схоже на виведення Московії “з-під обстрілу”? Чи ж треба говорити, що вже навіть малі діти в Україні розуміють, ХТО насправді веде цю війну – недороблені “республіки” чи Московія? Дякую. І ще. Проведіть такий експеримент: закрийте очі, увімкніть цей запис і з закритими очима спробуйте абстрагуватися від голосу Савченко, а слухайте тільки текст. Чи ж не нагадує ця риторика – риторику Юлії Тимошенко?

Що це має означати? Ну-у-у, любі мої, тут є як мінімум дві відповіді. А от яка із них правильна – я не знаю. Вирішуйте самі.

І ще один цікавий момент. Одним із аргументів русифікованих українців на захист московитської мови в Україні є те, що в АТО більшість – “русскоязичниє”. А ось я натрапив на свіже дослідження центру Разумкова, і там є окремий розділ, присвячений АТО. Читаємо сторінку 78, “Мовна ідентичність”.

Українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%.

Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською – відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%.

За межами свого дому українською та переважно українською спілкуються 55% учасників АТО та 43% не учасників, російською – 16% та 27%, обома мовами 29% та 28%, відповідно.

53% учасників АТО та 40% не причетних вважають, що українською престижно розмовляти серед друзів і колег. Щодо російської так вважають відповідно, 18% та 23%. Байдуже якою мовою – 23% та 31%.

Ну, і що ви тепер скажете?

UPD. Савченко уже хвалять московити. Ще й які московити.

Що це значить? Гм. Можливо, просто хвалять. Сподобалась вона їм.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s