Пожиттєве чи самосуд? Питання до держави

В день народження доводиться писати про отакі от речі.

Смертельна, п’яна ДТП під Києвом у Василькові: ВАЗ насмерть збив двох дівчаток. ФОТО+ВІДЕО

Ну давайте так. Дадуть чуваку пожиттєве? (А на менше він не заробив – п’яний за кермом, убив двох дітей.) Хтось вірить в те, що дадуть?

От і я думаю, що не дадуть. Чому я так думаю – це інше питання, яке не стосується цього тексту. Просто – думаю (причому не на порожньому місці) і все.

Тому іншого виходу, ніж убивать – не видно. Я не кажу, що це стовідсотково правильне рішення. Я взагалі не знаю, чи це правильне рішення. Але – іншого не видно. Принаймні, поки що. Тому що закони почнуть діяти саме тоді, коли люди почнуть убивать. Закони ж для того і вигадували, аби вирішувати подібні питання без самосуду. А у нас подібні питання не вирішують, а “вирішують”.

От дивіться. Не так давно в Києві поліцейські стріляли у чуваків, які бухими ганяли по столиці. У них реально стріляли. Одного чувака реально застрелили. Здавалося б – як ще більше налякати те бидло, яке сідає за кермо п’яним? Виявилося, що це не подіяло. Стрілянини ніхто не боїться. І це не Новомиколаївка чи Миньківці – це Васильків. Київська область. Столичний регіон. Де на всій території діє нова патрульна поліція. Яка в тому числі має право і стріляти.

Значить, страх перед законом, перед штрафами, позбавленням прав, перед тюрмою і можливою стріляниною – не діє. Залишається єдиний страх – страх смерті.

Або – показові процеси, відкриті суди з розповсюдженням інформації по усіх усюдах і на всіх стовпах. І жорстокі вироки. Дуже жорстокі. Щоб кожен знав, що от цього конкретного чувака за оце от посадили на все життя. І тебе посадять за таке саме (а, може, й за менше). І так знав, щоб у сраці засвербіло, ще як тільки за ключа взявся.

В цивілізованих країнах тому і немає самосуду, бо люди довіряють системі. А довіряють їй, бо вона реально працює. От і весь азимут до копійки. Система має працювати. Без винятків. І працювати ефективно – що у таких випадках означає жорстоко. Доки вона не буде так працювати – доти будуть лунати заклики до самосуду. І підіть, розкажіть батькам і рідним цих дівчаток, що вони неправі. Зможете? Я – ні. У мене такого нахабства не вистачить. Слова в горлі застрягнуть.

One thought on “Пожиттєве чи самосуд? Питання до держави

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s