Ура! В смысле караул

У запорізької влади нарешті дійшли руки до декомунізації. Я вам зараз поясню, чому радіти немає смислу.

По-перше, міська рада не зробила ніякого подвигу – а лише виконує те, що її змушує зробити відповідний закон. За невиконання якого декому довелося б у прокуратуру на допити ходити. І цей факт треба завжди пам’ятати. Всі ці знесення і перейменування – вони не для нас з вами, вони не для наших дітей, не для майбутнього розвитку міста. Вони – аби не сісти в тюрму. Уяснили? Добре. Йдемо далі.

Звісно, Водограйна, а не імені пацана-АТОшника, чи Ялинкова (шановні запорізькі журналісти, навіть якщо ви пишете московитською мовою – немає такої вулиці “Елочная”, власні назви не перекладаються!) замість Заньковецької – це ганьба. Але! Ви бачили, кого вибрали в міськраду і мером? Чого можна хотіти від Свьокли, яка все своє життя на “Запоріжсталі” товчеться? Чого ви хочете від депутатів, які єдине, чого навчилися за 25 років квазікапіталізму – це красти бабло?

Вони не розуміють елементарних речей. Просто елементарних. От наприклад – ви бували на головному перехресті Одесі? Ну, ще в пісні співається – “как на Дерибасовской, угол Ришельевской”. Зверніть увагу – не імені де Рібаса чи Рішельє. А Дерибасівська і Рішельєвська. Бо до комуноїдного перевороту люди трохи розумілися на таких речах. І на висоті дерев в місті так само – бо були певні норми, які виконувалися або не дуже виконувалися, але вони були, і за ними слідкували. А при комуноїдах і посткомуноїдах про такі речі навіть думати забули – бо спочатку головне було в лінію партії попасти, а потім бабла накрасти. А чому “Соборний” правильніше за “Соборності” – та ано нам нада, дєнєх за ета ми всьо равно ні палучім.

Тому головне в сьогоднішній події – це те, що зникли комуняцькі назви. А якщо ви хочете нормальні, адекватні назви – так само, як і нормальне, адекватне життя – вибирайте відповідну владу. І ніколи – чуєте, ніколи! – не чекайте від Свьокли і інших крєпкіх хазяйствєнніков того, до чого їхні мізки не здатні за визначенням. Чи від типу-патріотів укропівців, які просто піаряться на цьому питанні – і більш нічого.

І тоді буде у вашій душі мир і спокій – а не безглузді срачі по всіх усюдах.

P.S. Ну, і накину ще таке. Багатьом не подобається нова назва Жовтневого району – Олександрівськй. То я вам розкажу таку коротеньку історію. 1918-го року міська дума Олександрівська голосуванням визнала наше місто частиною УНР. За що потім була розігнала анархістами, “провідника” яких, Нестора Махна, так люблять у нашому краї. І вулиці на його честь навіть почали називати.

Я все розумію – назва імперська і таке інше. Але за один цей крок – а це вам не вулиці перейменувати в 2016-му, вся та шобла нічим не ризикує, навіть негативною реакцією лохторату (на те він і лохторат) – на мою скромну думку, вартий того, аби його вшанувати. Ну, і я вже не буду вам нагадувати, що історія міста з красивою козацькою (насправді ні) назвою “Запоріжжя” – це історія совка, людиноненависницьких заводів, які травлять сотні тисяч людей, і безперервна історія мудаків, які навіть Леніна без вказівки з Києва знести не могли (я вже не кажу про все інше). А назва красива, так. “Запоріжжя”! Ух! А Олександрівськ – погана. Імперська.От тільки в Олександрівську влада дещо робила для міста і містян. А в Запоріжжі… Але назва красива.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s