“Дніпро” (Смоленск). Звикайте, провінціали

В Московії – НП. Смоленськ – є таке місто, колишня територія ВКЛ, захоплена московитами – обурений новинками на Гугл-мапах.

Читаємо новину. ТАСС передає, на секундочку.

Ну, “адміністрація Смоленської області” – це непроходящий совковий цирк, де все на світі підпорядковувалось обкому партії (а що не підпорядковувалось обкому, те підпорядковувалось ЦК). Та й доктор географічних наук (яке він має відношення до події? вже б доктора філологічних наук спитали; очевидно, журналістика зійшла на пси не тільки у нас, а й за порєбріком) тут ніяким боком не тулиться. Але які пильні жителі регіонів! Побачили! Повідомили! З Новим Роком, товаріщі, з новим 1937-м роком! 😉 Все-таки стукачество у московитів в крові, і це уже не витравити. Згадайте, як в Криму люди, тобто кримняші стукають на тих, у кого світло в неурочний час горить.

Да, ось скрін з Гугл-мапи, якщо ви не вірите:

Але давайте звернемо увагу на ті слова, які я виділив зеленим. Це значно важливіше за традиційний московитський ідіотизм. Цей учений, він же говорить чисту правду. Тепер смоленські школярі будуть думати, що они муровца напугать могут річка, яка протікає через їх місто, дійсно називається Дніпро.

А я згадав, як тут днями з’явилось відео новорічної пісні відомої московитської співачки, тої, що ридала у своїх піснях над колискою – Тані Буланової. Справа в тому, що вона заспівала пісню українською. Так от, частина наших земляків оцінила це негативно – мовляв, втирається у довіру до наших дурників, щоб і далі їздити сюди з концертами.

Ну, про концерти Тані Буланової, тим паче в Україні, я вже давно не чув. А наших дурників обдурити простіше за Буратіно – деякі уже готові з московитами замиритися. Так що й пісень українською не треба. Тому я ось про що хочу сказати.

 Подивіться, як за останні роки багато української стало в московитському повітрі. Адвокат Надії Савченко Ілья Новіков заговорив солов’їною – і як заговорив, деяким людям з синьо-жовтим паспортом повчитися б. Буланова заспівала. Тепер ось річка Дніпро посеред Смолєнска. Знаєте, що я думаю? А я думаю, що це дуже добре. Хай московити звикають, що відтепер української буде все більше, більше, більше. Зважаючи на те, що Московія зараз пішла в глуху оборону, що уже більше нагадує самоізоляцію – хтось має зайняти спорожніле місце центру Східної Европи. Ну і чим Україна, яка зараз є головним ньюсмейкером, не такий центр, правда ж?

Ну от, значить, треба, як правильно зауважив доктор смоленських наук, внушати московитам, що все навколо скоро стане звучати, писатися і читатися українською. Що Новіков, Буланова і “Дніпро” – це тільки початок. Що далі буде тільки більше. І тому – хоч-не-хоч – треба буде вчити “мову братнього народу”. До речі, московитів давним-давно ж попереджали фанати “Динамо”.


Московити ж люблять закинути про те, що вони мають якесь відношення до Київської Русі (я розумію, що це смішно, але давайте припустимо, що це дійсно так). Ну так вони не більше, ніж провінціали тієї країни – як румуни, чи то пак даки, в Римській імперії. А раз провінція – то пора вчити мову столиці Русі. Я ж правильно говорю? 😉

P.S. Звісно, я трохи жартую, але. Ви от вчепилися в ту московитську говірку і носитесь з нею, як дурень з писаною торбою – і не розумієте, що, поки ви нею послуговуєтесь, то й виглядаєте не більше, ніж провінціалами. А коли українська мова починає витісняти московитську – на провінціалів автоматично перетворюються ті, хто за порєбріком.

Чи вам, пардон, так звично в ролі провінціалів-хуторян? Ну, що ж, російські серіали і група “Бутирка” вам в поміч. Кобзона, звиняйте, в Україні вже не буде 😦

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s