Хто винен?

Розкажу вам дві історії про те, який у нас народ широкий і гостинний, і як злочинна влада – Порошенко там, Яценюк, Сін, Свьокла і такі інші нехристі – не дають цьому народу нормально жити.

Власне, одна історія і одна коротенька замальовочка. Отже, починаю з історії.

Є у нас в місті такий телефон 15-80 – для скарг на роботу ЖКГ. Дзвонив я туди нечасто, бо особливих скарг не було. А десь місяців зо три тому почав наярювати ледь не щодня. Ну, нехай раз на два-три дні. І з однією і тією ж скаргою. А була вона така – сушилка для рушників у ванній кімнаті абсолютно холодна, а з гарячого крану тече холодна вода.

Заяви мої приймали, регулярно приходили перевіряти температуру в крані, перераховували плату за гарячу воду. Але сама проблема чомусь залишалася. Потім народ в під’їзді (така фігня, як виявилося пізніше, тільки у нашому під’їзді будинку була) теж почав капати на мізки за вищевказаним телефоном. З’явилися слюсарі, продували систему, щось там грішили на лічильник тепла, встановлений якраз у цей період (до речі, серйозна економія із цим лічильником, без жартів – у порівнянні з деякими будинками мало не удвічі).

Ні-фі-га. Історія пішла на новий виток – “старша по будинку” (не знаю, як вона там офіційно називається, ця “посада”) припустила, що це хтось із жителів під’їзду робив ремонт і щось там з трубами нахімічив. Ну і внесла таку пропозицію – мовляв, ви пройдіться по квартирах, подивіться, що і як, може, хтось просто якийсь там вентиль закрив і забув за нього. Ідея мені не сподобалася, бо ну хто ми такі, щоб нас люди в квартири пускали – але чому б і не пройти, в голову ж стріляти не будуть 🙂

Отож зібрались ми, чоловік 5 із “старшою по під’їзду” на чолі (є і такі персонажі, ага), прогулялися поверхами. Не всюди люди були вдома – але, забігаючи наперед, там, де треба, вони таки були – та там, де були, всі сказали, що ні-ні, у нас нічого не робили, а якщо робили, то нічого не міняли. Заглядати до квартир ми не стали, хіба хто сам запрошував, що, мовляв, гляньте, якщо не вірите.

Ок, ми нічого не знайшли. Але і ситуація не змінилася. Чергова серія телефонних скарг – і ЖКГшники вже всерйоз зачухалися. Прийшли офіційні представники з ЖЕКу, пройшлися уже з вимогами передивитися всі труби в квартирах (так, і до мене заходили теж – без винятку так без винятку). І що ви думаєте – знайшли 🙂 У однієї сім’ї, яка недавно, власне, якраз три-чотири місяці тому робила ремонт, щось там перекручено було так – я не бачив і не спец, підозрюю, щось із бойлером пов’язане, – що вони тупо виключали гарячу воду всім іншим квартирам (як мінімум, тим, що по їхньому стояку, от якраз наші “трійки”).

Умовляти їх, як я зрозумів, ніхто вже не умовляв – а поставили ультиматум. За тиждень все виправити, інакше справа піде далі і не дуже добре для них. І що ви думаєте? Менш ніж за тиждень сушилка для рушників нагрілася, вода гаряча в гарячому крані з’явилася – і так досьогодні.

А тепер скажіть мені – це влада винна? Київська чи там місцева запорізька? Хто винен, що під’їзд два місяці з лишком мав такі проблеми?  Ну ок, ви могли і не знати наслідків, так – а ті, хто робив вам ремонт, просто забили болт, бо не у них же вдома таке. Але до вас же приходили – в цій квартирі, як виявилося, ми точно були, і нам сказали, що ні-ні, у нас все нормально. Добре, ви не зізналися – але зрозуміли, що це, можливо, саме через вас. Ну виправте ситуацію тихенько, все затихне і забудеться.

Ні. Аж поки не прийшли з ЖЕКу і не налякали якимись серйозними санкціями (наскільки я зрозумів, мало не судом) – ніхто й не зачухався. Ну дійсно, а навіщо – МЕНІ ж комфортно, а що там за дверима моєї квартири, то мене не хвилює…

І коротенька замальовочка. Йду вчора з пошти, подзвонив куму. І зачепилися ми за якусь футбольну тему, почали довго і плідно триндіти. А позаявк у мене в ліфті зв’язок вирубається, то я не став іти додому, а зупинився прямо на вулиці. Ну, розмова розмовою, а очі все одно фіксували картинку навколо. Так от – за менш ніж п’ять хвилин як мінімум троє людей кинуло сміття собі під ноги чи колеса (один із оних був автовласник, стаканчик від кави під машину собі кинув). І це при тому, що я не в чистому полі стояв, а біля зупинки, де зазвичай урни стоять. І траєкторія руху двох із трьох людей проходила якраз повз урну. Але куди там – простіше ж і зручніше взяти і просто так кинути…

P.S. А ось наша колись судноплавна річка Мокра Московка. Впадає в Дніпро, з якого беруть воду, нижче від Запоріжжя, іще для половини нашої області і для Херсонщини, включаючи обласний центр.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s