Філатову піва нє

Стою я на касі в супермаркеті. Каса “безалкогольна”, тобто не обслуговує пиво та інші алкогольні напої. Під’їжджає до каси дядько з купою пляшок пива. Читає “безалкогольний” напис на касі і тут же задає касирці питання: “Дєвушка, а піво можна пробіть?”

Те, що він напис прочитав – річ очевидна, інакше чого б то питати за пиво. За визначенням на касах пробивається все. Але тут – обмеження. І про нього написано. Зрозумілою покупцю мовою.

Але ні. Дядько стоїть і перепитує. А касирка зайнята роботою і не може відірватися на нього. Врешті, коли вона повернула голову до нього, він уже стомлено-налякано пропищав “Так шо, піва нє?”. “Нє”, – сказала дівчина, і дядько з пивом поплівся шукати іншу касу.

До чого я розказав вам цю історію? Так цей дядько з пивом – це мер екс-Дніпропетровська Борис Філатов. А також секретар міськради цього Міста-без-назви Загід Краснов. І всі ті депутати міськради, які проголосували за оце ось рішення.

Я не знаю, як можна з такими людьми будувати майбутнє. Я не знаю, як таким людям можна щось пояснювати. Я не розумію, навіщо чіплятися за замшілу комуняцьку назву.

Я бачу одне. Я бачу задубілих совків, перед носом у яких – Закон України. В якому чітко написано, ЧИЇХ ІМЕН ТА ПРІЗВИЩ НЕ МАЄ БУТИ НА МАПІ УКРАЇНИ. А всі ці Філатови-Краснови з пивом… вибачте, з Дніпропетровськом, уперлися рогом у текст закону і мукають, як корови на тирлі. І їм хоч кіл на голові теши. Так і цим місцевим чиновникам. Народним, між іншим, обранцям.

Як там люблять говорити на каналі Коломойського – “Дніпропетровськ це місто, без якого не було б України?” Поки що, до перейменування, це місто, в якому немає України. В Інгульську – попри всю неоднозначність такого рішення і значно м’якше ставлення до початкового варіанту – є. В Бахмуті є. В Торецьку є. А в екс-Дніпропетровську – немає. І ніхто не може пояснити, чому. (Вибачте, але аргумент “люди так хотят” – це не аргумент. Ми тут всі вже повнолітні, всі з паспортами і правом голосу – тому чудово розуміємо, хто і навіщо зазвичай прикривається “людским хотением”. Згадайте он свіженьке кримське опитування.)

Тому не треба розказувати про якийсь там форпорст і таке інше. Ніякого форпосту там немає. І не буде. Принаймні, з такою владою, яка не може вирішити елементарного питання, чітко прописаного у законодавстві. Чого вже хотіти в інших, складніших і суперечливіших питаннях…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s