Без бомажки ти…

Прекрасний, просто еталонний приклад того, за що можна – і навіть треба ненавидіти державу під назвою Україна.

Голова державної міграційної служби Максим Соколюк на прес-конференції заявив, що до нових “внутрішніх паспортів” бажано носити з собою паперові довідки про реєстрацію. “Ні-ні, це тільки на перехідний період”, – заспокоїв усіх присутніх пан голова.

Тут не знаєш навіть, з якого боку підійти до новини. По-перше, який ще до біса перехідний період? А-а-а, ви обладнання не закупили достатньо, щоб зчитувати інформацію з ID-карт? Так це чиї проблеми – громадян чи ваші? Вам за вашу роботу гроші платять, на секундочку. У вас не вистачає клепки в голові не запускати проект до моменту повної готовності? Нащо цей совковий ідіотизм “здачі об’єкта до 7 ноября”?

Далі. Про саму довідку. Вона мені потрібна? Ні. Вона потрібна таким же, як і ви, чиновникам. От нехай вони і думають. Нехай роблять загальну комп’ютерну мережу, заміняють нею оці от допотопні паперові формуляри. Ну зробили ж на Укрзалізниці нормальну систему – а я ще пам’ятаю, які квитки були, скажімо, в 1995-му, коли я їхав із закарпатського Солотвина додому. Ні, простіше людей напрягати носити із собою папірці. Це як ідентифікаційні номери – “а, заламінуєте собі”. Ні, так от ви в момент видачі мені й заламінуйте. Це вам, державі, потрібен цей код, а я на ринку собі яблук і без нього куплю.

Ну, і про головне. Давайте не будемо дурити ні себе, ні інших. Ніякої реєстрації у нас не існує. Це просто перейменована прописка. Реєстрація у моєму розумінні – це коли людина прийшла, показала, наприклад, договір оренди квартири, і її за 5 хвилин зареєстрували. Все. Те, що є у нас – це клята совкова відрижка. Яка до того ж, якщо хтось забув, була ще й підв’язана під майнові права, тому не дай Боже когось не того прописати – “пів-квартири відсудить потім у нас!”

Ага, а ти потім ходи і намагайся в ту ж лікарню влаштуватись. Я пам’ятаю, як мене із запаленням апендиксу в селі Капітанівка, що під Києвом, лікарі “швидкої” допитували, де я прописаний. Яка в біса різниця, де? Це якесь відношення до хвороби має? І це ще диво, що сама операція мені обійшлася в 0 гривень – бо на моїй малій батьківщині з непрописаних деруть аж бігом (власне, там і з офіційно зареєстрованих теж, а вже якщо ти тут “без прописки”, о-о-о, друже, ти попав).

Навіщо взагалі потрібна ця прописка-реєстрація? З мого прикладу. По-перше, у нас нема лічильника газового – за кількістю зареєстрованих я плачу. І тут держава сама себе дурить, бо прописано двоє, а проживають троє. Далі. Дитячий садок. Але кожна дитина і без прописки десь фактично проживає. І ця фактичність ідеально фіксується в дитячих поліклініках – бо лікарям треба точно знати, куди приходити на огляди. Навіщо ще якісь формальності, паперові умовності?

Ага, ще згадав. Дружина – вона якраз із нами не прописана – ходила в локальну гінекологію на огляд. “А-а-а, ви не тут прописані! Ну і їдьте до себе на район” – буркнула тамтешня совкотітка. Питається – з якого дива? Вона п’ять років тут живе, чого їй пертися в інший район? “А потому шо порядок такой”.

Та щоб ви здохли з вашим порядком. Усі ці довідки і папірці потрібні не нам, а вам. От ви й думайте над тим, як вам буде зручніше перекладати ці папірці – чи кілобайти – із однієї державної кишені до іншої. Чому ми маємо це робити? Навіщо мені вдома купа цих паперів? Щоб у випадку пожежі я все це діло рік відновлював?

В США, наскільки мені відомо, ніяких внутрішніх паспортів немає. Є посвідчення водія. Яке видається просто всім. Так, ВСІМ. Тим, хто не складав іспит  і не має права водити авто (якщо такі там є) – видають з відповідною поміткою, “без права водити авто”. І все. А в деяких ситуаціях будь-який документ з фотографією підійде – хоч із бібліотеки. От як вони там виживають, не знаєте? І напевно ж не зверталися ні в радянські паспортні столи, ні в українські – із проханням проконсультувати з питання контролю за громадянами…

P.S. Згадалася ще одна історія. У знайомої вкрали гаманця, в якому було і водійське посвідчення. Півроку відновлювала! Це що, так складно – залізти в комп’ютер і роздрукувати дублікат, закатати його в пластик і видати законному власнику?

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s