З Новим Роком, Росіє. Останнім роком

Як ви можете бачити, я нічого не пишу на сайті про Росію і не збираюся робити цього надалі. Там немає нічого такого, що могло всерйоз цікавити б мене особисто і, маю надію, моїх читачів. Але сьогодні я зроблю один-єдиний виняток.

В кінці 2015-го року в статтях, блогах і соцмережах все частіше лунають думки про те, про що найдалекоглядніші говорили вже давно. (Я, наприклад, про це почав писати рік тому.) Проблеми України, зрештою не тільки України, а й усього цивілізованого світу не закінчаться ні після умиротворення Росії, ні навіть після смерті чи відставки Володимира Путіна (знаного в Україні як “Хуйло”). Все це уже було в світовій історії. І смерть диктатора, і детант, тобто “розрядка”. Була навіть спроба розвалу Росії – відвалилися, маючи на те законне право, всі РСР, радянські республіки, намагалися відділитися кілька автономій в складі власне РРФСР. Чим це закінчилося? Нічим.

Чому? Та тому, що Росія все одно залишалася. А разом з нею залишався “русскій дух”, ця божевільна суміш імперськості та націоналізму, яка керувала і керує цією країною. Згадайте фразу з фільму “Брат” про “скоро всей вашей Америке кирдык”. Фільм вийшов на екрани 1997-го року, коли ні про яке протистояння Росії та США не те що не йшлося, а навіть не думалося – бо ж Росія тоді жила за гроші МВФ (а не так давно, на початку того десятиліття, взагалі на гуманітарну допомогу). А в суспільстві це протистояння нікуди не ділось – лише принишкло до пори, до часу. Правильніше сказати – “до того моменту, поки влада не дала добро”. Згадайте, як було з єврейськими погромами – як тільки влада натякала, що не проти, відразу ж і починалося. Тобто все це жило в людях постійно.

Тому зміна влади в Кремлі нічого не дасть і нічого не змінить. Хто б не прийшов туди – він рано чи пізно зрозуміє, який інструмент є у нього в руках. І, звісно ж, залюбки почне його використовувати. Як це й зробив у свій час Путін. Для того, аби зник цей “русскій дух” – має зникнути Росія. Росія як імперія, як “тюрма народів”. Імперії давним-давно віджили, оця, євроазійська – остання, яка досі намагається чіплятися за життя (найгірше, що за життя інших людей і народів).

За історичною логікою це рано чи пізно має статися. Причини можуть бути різними, та така штучна країна приречена. Особливо в ситуації, коли вона вже не відіграє серйозної економічної ролі в світі. А після 2015-го року, після всіх санкцій, після падіння ціни на нафту та переорієнтації Європи на інші нафтогазові джерела – Росія все швидше скочується на економічні маргінеси.

Тридцять років тому падіння ціни на нафту добило немічний Радянський Союз – який, за великим рахунком, мав би розвалитися ще на початку 70-х, але тоді світова нафтова криза врятувала радянську імперію. Та й ставлення до СРСР з боку країн “золотого мільярду” було не таке, як зараз. До речі, на початку 80-х, після початку війни в Афганістані, США теж вводили економічні санкції проти совка.  Паралелі більш ніж красномовні, чи не так?

Зараз же причина не тільки в ціні на нафту – а ще й у тому, що ніхто із серйозних світових гравців не хоче мати справи з країною Путіна. А якщо й хоче, скажімо, Китай – то з такою вигодою для себе і на таких умовах для Росії, про які можна сказати лише “виламують руки”.

Саме тому найближчі рік-два є дуже сприятливими для того, аби Російська імперія (як би вона зараз не називалася) припинила своє існування. А скільки на її місці виникне держав, і якого розміру буде новітня Московія – це вже питання номер два. Непросте, складне питання, з яким “світовим жандармам” доведеться повозитися – але це буде остаточне вирішення російської проблеми. Московія вже ніколи не стане імперією – не зможе ні територіально, ні тим паче фінансово.

Зважаючи на все вищесказане, я абсолютно щиро хочу привітати Росію з Новим Роком і побажати, щоб 2016-й став останнім повним роком існування цієї країни. Давайте, колишні “брати”, не підведіть – увесь цивілізований світ чекає цього від вас. Можете навіть до століття більшовицького перевороту приурочити – ми не проти 😉

P.S. Для тих, хто скаже “Та чи у нас своїх проблем немає”, відповім таке. Проблем у нас вистачає, ще й поділитися можемо. Але всі наші внутрішні проблеми ми самі можемо вирішити. А з допомогою “Вашингтонського обкому” і поготів. Тут не треба нічого бажати – а лише брати і робити. Проблему ж під назвою “Росія” ми вирішити не в змозі. Тому доводиться покладатися на них самих. Втім, два останні роки продемонстрували, що росіяни як мінімум з цією справою дуже непогано справляються. Пошвидше б тільки.

Advertisements

One thought on “З Новим Роком, Росіє. Останнім роком

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s