З Новим Роком, Росіє. Останнім роком

Як ви можете бачити, я нічого не пишу на сайті про Росію і не збираюся робити цього надалі. Там немає нічого такого, що могло всерйоз цікавити б мене особисто і, маю надію, моїх читачів. Але сьогодні я зроблю один-єдиний виняток.

В кінці 2015-го року в статтях, блогах і соцмережах все частіше лунають думки про те, про що найдалекоглядніші говорили вже давно. (Я, наприклад, про це почав писати рік тому.) Проблеми України, зрештою не тільки України, а й усього цивілізованого світу не закінчаться ні після умиротворення Росії, ні навіть після смерті чи відставки Володимира Путіна (знаного в Україні як “Хуйло”). Все це уже було в світовій історії. І смерть диктатора, і детант, тобто “розрядка”. Була навіть спроба розвалу Росії – відвалилися, маючи на те законне право, всі РСР, радянські республіки, намагалися відділитися кілька автономій в складі власне РРФСР. Чим це закінчилося? Нічим.

Чому? Та тому, що Росія все одно залишалася. А разом з нею залишався “русскій дух”, ця божевільна суміш імперськості та націоналізму, яка керувала і керує цією країною. Згадайте фразу з фільму “Брат” про “скоро всей вашей Америке кирдык”. Фільм вийшов на екрани 1997-го року, коли ні про яке протистояння Росії та США не те що не йшлося, а навіть не думалося – бо ж Росія тоді жила за гроші МВФ (а не так давно, на початку того десятиліття, взагалі на гуманітарну допомогу). А в суспільстві це протистояння нікуди не ділось – лише принишкло до пори, до часу. Правильніше сказати – “до того моменту, поки влада не дала добро”. Згадайте, як було з єврейськими погромами – як тільки влада натякала, що не проти, відразу ж і починалося. Тобто все це жило в людях постійно.

Тому зміна влади в Кремлі нічого не дасть і нічого не змінить. Хто б не прийшов туди – він рано чи пізно зрозуміє, який інструмент є у нього в руках. І, звісно ж, залюбки почне його використовувати. Як це й зробив у свій час Путін. Для того, аби зник цей “русскій дух” – має зникнути Росія. Росія як імперія, як “тюрма народів”. Імперії давним-давно віджили, оця, євроазійська – остання, яка досі намагається чіплятися за життя (найгірше, що за життя інших людей і народів).

За історичною логікою це рано чи пізно має статися. Причини можуть бути різними, та така штучна країна приречена. Особливо в ситуації, коли вона вже не відіграє серйозної економічної ролі в світі. А після 2015-го року, після всіх санкцій, після падіння ціни на нафту та переорієнтації Європи на інші нафтогазові джерела – Росія все швидше скочується на економічні маргінеси.

Тридцять років тому падіння ціни на нафту добило немічний Радянський Союз – який, за великим рахунком, мав би розвалитися ще на початку 70-х, але тоді світова нафтова криза врятувала радянську імперію. Та й ставлення до СРСР з боку країн “золотого мільярду” було не таке, як зараз. До речі, на початку 80-х, після початку війни в Афганістані, США теж вводили економічні санкції проти совка.  Паралелі більш ніж красномовні, чи не так?

Зараз же причина не тільки в ціні на нафту – а ще й у тому, що ніхто із серйозних світових гравців не хоче мати справи з країною Путіна. А якщо й хоче, скажімо, Китай – то з такою вигодою для себе і на таких умовах для Росії, про які можна сказати лише “виламують руки”.

Саме тому найближчі рік-два є дуже сприятливими для того, аби Російська імперія (як би вона зараз не називалася) припинила своє існування. А скільки на її місці виникне держав, і якого розміру буде новітня Московія – це вже питання номер два. Непросте, складне питання, з яким “світовим жандармам” доведеться повозитися – але це буде остаточне вирішення російської проблеми. Московія вже ніколи не стане імперією – не зможе ні територіально, ні тим паче фінансово.

Зважаючи на все вищесказане, я абсолютно щиро хочу привітати Росію з Новим Роком і побажати, щоб 2016-й став останнім повним роком існування цієї країни. Давайте, колишні “брати”, не підведіть – увесь цивілізований світ чекає цього від вас. Можете навіть до століття більшовицького перевороту приурочити – ми не проти 😉

P.S. Для тих, хто скаже “Та чи у нас своїх проблем немає”, відповім таке. Проблем у нас вистачає, ще й поділитися можемо. Але всі наші внутрішні проблеми ми самі можемо вирішити. А з допомогою “Вашингтонського обкому” і поготів. Тут не треба нічого бажати – а лише брати і робити. Проблему ж під назвою “Росія” ми вирішити не в змозі. Тому доводиться покладатися на них самих. Втім, два останні роки продемонстрували, що росіяни як мінімум з цією справою дуже непогано справляються. Пошвидше б тільки.

2 thoughts on “З Новим Роком, Росіє. Останнім роком

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s