Exodus 20:4

Несподівано для самого себе став учасником дискусії (давно взяв за правило не лізти в срачі, та правило, виявляється, має і винятки) на тему “Майбутнє донецького аеропорту”. І от дискусія прогнозовано вивернулась у непрогнозований бік. Фабула дискусії така. “Новий донецький аеропорт має носити назву Кіборг” (нижче можете побачити фотошопик цієї ідеї). Опонентка виступає категорично “за”. Я – проти.

Тобто не проти самої назви – а проти існування там міжнародного аеропорту взагалі. Звісно, це до певної міри епатаж і провокація, але. Дійсно, з якого дива викидати купу “державних” грошей на такий колосальний об’єкт? Щоб Ахметов і його “Шахтар” літали? Ну от хай будуть за комунальний кошт чи за гроші вельмишановного Ріната Леонідовича та інших Ляшків*. А робити такий подарунок вчорашнім деенерівцям (ми говоримо уже про постсепарське майбутнє, так) – не бачу сенсу. Краще в екс-Дніпропетровську зробити аерохаб, а якщо там не вийде через Коломойського, то в Запоріжжі. (До речі, я думаю, що в Донецьку навіть після Реконкісти кількість населення буде меншою, ніж в Запоріжжі – не кажучи вже про екс-Дніпропетровськ.)

І от аргумент, після якого і почався власне срач. Ну, такий собі більш-менш акуратний срачик. “Я б спитала самих кіборгів – за чи проти вони нового аеропорту на старому місці”. Не назви, а аеропорту взагалі.

Слухайте, ну як в кінці 2015-го року можна всерйоз таке заявляти? Я ще б зрозумів цей ідеалізм “Хлопці з фронту прийдуть – порядок наведуть” в кінці минулого року. Нехай. Але зараз… Ну от прийшли хлопці з армії у Верховну Раду – Гришин, пардон, Семенченко, Білецький, Ярош. Навели порядок? Останній хоч не ганьбиться (бо не ходить на роботу), “Білий вождь” ганьбиться дуже рідко, а Вомбат Насіння це ж якийсь жах просто. Повна дискредитація ідеї.

Звільнили з полону легенду “кіборгів”, Рахмана. Що він в інтерв’ю сказав? “Не розумію, навіщо було Ленінів чіпати (і взагалі перейменування)”. Ну, ви цього хотіли? Такого порядку? А ось вам пряма мова людини, яка більше року була в АТО, кадрового військового: “Армія НІКОЛИ не підтримувала Майдан. І зараз про це майже всі відкрито говорять”.

Цих хлопців з фронту ви хочете почути? Ну добре. Тільки потім, коли розчаруєтесь – не забудьте згадати, як вас попереджали. В тому числі й про те, що кожен має займатися своєю справою. Хтось – воювати, а хтось – відновлювати інфраструктуру. І приймати рішення про існування цієї інфраструктури. (Так, доля донецького аеропорту – це і не моя парафія. Хоча – якщо це за гроші платників податків, то я цілком маю право про це говорити і відстоювати свою точку зору. А от за комунальні – хай хоч “Ататюрк” в Донецьку будують. Їх проблеми.)

А творити кумирів, особливо там, де це взагалі безглуздо…

* – мова не про головного “радикала” країни, а про Михайла Ляшка, одного із фігурантів книжки “Донецька мафія”, днями вбитого в Криму

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s