Как говоріт наш дорогой шеф – єслі чєловєк ідіот, то ето надолго. А якщо цей чєловєк – московит, то це не надовго, а назавжди. І у всьому. Ось вам один феєричний приклад – “Як американці вкрали для свого гімну русску народну пєсню”.
Імперська велич – це така тварюка, яку треба постійно підгодовувати. Якщо немає реальних підстав (а їх давно немає), то хоч вигаданими. Ось, наприклад, такою:
Схоже, правда? Може, це не легенда, а реальна історія?
На це питання відповідає Вікіпедія. Для початку зайдемо на сторінку композитора, який написав майбутній гімн США. (Гімн, нагадаю, це перш за все музика, бо бувають гімни без тексту, а без музики не буває.)
1836-й рік, запам’ятайте – і йдемо далі.
“Хасбулат удалой”. Виявляється, що це не зовсім народна пісня. Тобто зовсім не народна. (Зважаючи на отакі от факти, як із “Поручиком Голицыним”, взагалі виникає питання – а чи існують московитські народні пісні в принципі? Чи це просто перелицьовані українські та угро-фінські?)
А тепер дивимося, коли народилася композитор – бо ж мова йшла про плагіат музики.
От воно й виходить, що авторка “Хасбулата удалого” з’явилася на світ через 11 років після того, як його залишив автор “Зірково-смугастого прапора” – але, звісно ж, “пиндосы украли у русских народную песню для своего гимна” 🙂