Жлобятня на троні

Шостий президент і його перша леді 2 вересня чудово продемонстрували, що вони в принципі не розуміють, куди потрапили і чим займаються.

Коротко про історію – журналісти приїхали зняти, як президентське подружжя веде сина в школу, і нарвалися там на хамське поводження Зеленських. Він почав питати (московитською, звісно) – “зачєм ви снімаєтє моєво сина”, вонаа взагалі камеру рукою закривала.

Така поведінка, поведінка “шарикових”, поведінка радянських чиновників і пострадянських нуворишів – вона чудово ілюструє нерозуміння Зеленськими, та й взагалі усіми цими “новими ліцами” нерозуміння того, куди вони потрапили.

Влада – це не тільки можливості. Це ще і відповідальність. І до певної міри самопожертва. Є класичний такий приклад – монархи, які жертвували своїми дітьми. У Боріса Акуніна в “Коронації” ця тема непогано розкрита, а ось приклад із реального світу: “З 2005 навчався у Королівській військовій академії в Сандгерсті (під прізвищем Уельс). Має військове звання корнет. В кінці квітня 2007 було повідомлено, що принц буде направлений на службу в Ірак, але вже в травні було вирішено направити принца в Афганістан. У грудні 2007 — лютому 2008 служив в провінції Гільменд авіаційним навідником”. Як ви вже здогадалися, це біографія принца Гаррі. От здавалося б – живеш в цивілізованій країні, від народження у більш ніж привілейованому стані, в країні ніякого призову. Ну от нашо тобі та армія? Ще й Ірак, Афганістан. Але є у них якесь поняття – боргу, честі, я не знаю. Але воно є. А у наших жлобів – немає.

Зате у наших жлобів, представником і водночас результатом яких є Зеленський і вся ця “новооблична” компанія – є інше поняття. Знаєте, яке? А є такий тупий жлоботост – “щоб у тебе все було, а тобі нічого за це не було”. От цей друговересневий випад з боку Зеленських – це і є конкретний приклад втілення цього жлоботосту в життя.

Вони реально, цілком щиро не розуміють, що вони мають не тільки права – а й обов’язки, відповідальність і усе інше. Вони розуміють, що вони прийшли до влади – і тепер “їм усі должни”. В тому числі й у форматі закривання очей і об’єктивів фотоапаратів. Вони не розуміють, що вони ПОВИННІ робити деякі речі – наприклад, бути публічними, можливо, навіть показово публічними. Так у Януковича було з Люсіндою і новою дружиною. Але у того, я вкотре повторю, були певні стопори – радянсько-чиновничі, замшілі і дикуваті, але були. А у цих – немає. Нахамити пресі, закрити рукою камеру (це взагалі-то перешкоджання роботі журналіста на публічному заході) – вони все собі дозволяють. Просто тому, що не розуміють, чому цього не можна робити.

Точно так же як не розуміють, “зачєм ви моєво сина снімаєтє”. Та тому, курвамать, що він відтепер і як мінімум до 2024-го року – син глави держави! І до нього буде така увага, якої не буде до усіх інших дітей в країні. І це нормально, це життя, це твій борг і твій обов’язок – терпіти це. Чи ти думав, що тільки з синів Ющенка та Порошенка можна стібатися і розглядати їх у мікроскоп – а твій син не підпадає?

А він реально так думає. Бо жлоб не може думати інакше. У нього ж формула – “щоб у мене все було, а мені за це нічого не було”. Тобто – у мене вся влада в руках, а я не нікому нічого не винен. У всіх смислах.

One thought on “Жлобятня на троні

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s