Навіщо Порошенку зустрічатися з Лукашенком

Візит “останнього диктатора Європи” до Києва викликав бурю емоцій у певної спільноти, пов’язаної із загиблим рік тому Павлом Шереметом. Приїзд на роковини вбивства того самого Лукашенка, який колись садив Шеремета до тюрми – може, не треба було?

По-перше, навряд чи Лукашенко має реальне відношення до убивства Шеремета. (Спеціально уникаю згадки про професію убитого, бо достеменно невідомо, за що його убили.) Влаштовувати ж демарш, відшиваючи Лукашенка, в ситуації, коли нам навпаки, потрібні партнери – безглуздо і навіть шкідливо.

По-друге. У Порошенка нині дуже щільний і цікавий графік. Спочатку лідери США і ЄС. Тобто – домовленості про підтримку і допомогу.

Потім – Молдова, Грузія. Країни ГУАМ. (Чим не проба пера в створенні реальної регіональної протидії Московії?) Країни, у яких Московія відтяпала частину території – як і в України!

Отже, ця друга частина схожа на обговорення певної стратегії протидії Московії – наприклад, так, як зовсім недавно сталося на придністровсько-українському кордоні. Причому зустріч із молдовським та грузинським колегами відразу після зустрічі із сильними світу цього цього видається певною передачею інструкцій, як би конспірологічно це не звучало. 

Так от, Білорусь вписується в цю схему ідеально. І тому, що у неї теж проблеми з Московією – причому потенційно значно страшніші, ніж у нас чи грузинів. І тому, що Порошенко -ідеальна фігура для контакту з “нерукопожатним” Лукою.

І по-третє. Воно ж – найголовніше. Ви не забули, що скоро в Білорусі мають пройти спільні з Московією військові навчання? А тепер уявіть, що на північних кордонах України можуть з’явитися цілком офіційні “зелені чоловічки”. І хто зна, чи не переклинить Кремль в цій ситуації…

Тож – я більш ніж упевнений – тема цих навчань і попередження (можливо, навіть не від імені України, а від головних дійових осіб планети) про дуже небажані вибрики і будуть справжньою темою цих перемовин.

Тож, якщо коротко.

1. Краще дружити, ніж ворогувати. Стане у нагоді. 2. У Лукашенка з Росією також напружені стосунки, тож є спільна тема. 3. Попередити про правильну поведінку в непростій ситуації.

Як на мене, задля цього не просто варто – а необхідно зустрічатися навіть з Лукашенком.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s