Вбивство рейсу MH-17. Навіщо? Дві основні версії

На триріччя, напевно, ключової (для світу) події російсько-української війни невиясненим лишилося тільки одне питання. Навіщо взагалі Кремлю треба було збивати пасажирський літак? Наразі є дві основні версії.

Версія перша. Збили не той “Боїнг”. Планували збити рейс “Аерофлоту”, щоб звинуватити в цьому Україну – і мати, на їхню думку, залізобетонний привід офіційно ввести війська на територію Донбасу.

“За” цю версію – ситуація на Донбасі, де територія “ЛДНР” скорочувалася день за днем. І внаслідок чого Кремлю еаступного сісяця таки довелося вводити війська, але в іншому форматі, шмфруючись під “ихтамнетов”, а пізніше “добровольцев”. 

“Проти” – причина невдачі. Згідно із версією, екіпаж “Буку” помилився в місці призначення через схожість назв (замість села “Первомайське” прибули до смт “Первомайський”, що в іншій частині Донецької області). Помилки, звісно, бувають у всіх – але тут надзвичайно важлива, світового значення, якщо хочте, операція.

Версія друга. Яку досі педалює відомий “антипутінець”, якого, втім, називають якраз законспірованим агентом Кремля – Андрій Ілларіонов. Він говорить про те, що ніякої помилки немає, збити хоиіли саме цей “Боїнг”,щоб звернути все на Украину і змусити світову спільноту натиснути на Порошенка, щоб зупинити АТО, яке на той момент загрожувало існуванню “ЛДНР”.

“За” цю версію почитайте у Ілларіонова. “Проти” – реакція світової спільноти. Вже наступного дня почалися заяви про те, що “Боїнг” збили з території, контрольованої проросійськими бойовиками – і ніяких вимог до України зупинити АТО.

Отже, якщо спростити до мінімума – або помилилися рядові виконавці диявольського плану, або, як стверджує Ілларіонов, Путін чи його найближче оточення геть неправильно проразували всю операцію, бо вона провалилася вже на наступний день після пострілу “Боїнгу”.

А яка версія вам здається реалістичнішою?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s