Дружба-2016

24-го числа Московія може опинитися поза Олімпіадою. В сенсі – повністю, бо легкоатлети (крім двох) уже отримали остаточну заборону на участь в ОІ. Але за порєбріком вже на повну розганяють ідею не чекати рішення МОК.

Провідне спортвидання Московії, championat.com, відоме своєю лояльністью до режиму та імперськістю, завдало ударів відразу з двох фронтів. По-перше, власною статтею на тему “Чому Росія має бойкотувати ОІ-2016”. По-друге, новиною-коментарем віце-спікера Госдуми Ігоря Лебедєва, де він вимагає від спортивного керівництва країни піти у відставку, а Олімпіаду в Бразилії бойкотувати.

Логіка московитян зрозуміла, вони її і не приховують – велика країна не може клянчити позитивне рішення, вона мусить бути суб’єктом, а не об’єктом. Але крім тексту ж ще й підтекст – намагання взяти міжнародні організації на понт. Справа в тому, що після бойкоту СРСР Олімпіади-84 була прийнята норма, згідно з якою покаранням за бойкот ставала дискваліфікація на наступні Олімпіади. Розрахунок простий – ніхто не захоче залишитися без московитських спортсменів на, можливо, десятиліття.

До речі, в самій Московії налаштовані досить песимістично. Ось результати опитування на сайті СЕ:

IMG_20160723_084556_360.jpgЯким буде завтрашнє рішення – можна лише гадати. (Ризикну припустити, що дискваліфікують країну, а не спортсменів. Ті виступлять під олімпійським прапором, як румуни в Лос-Анджелесі.) Я ж нагадаю, що 32 роки тому Московія-СРСР вже бойкотувала Олімпіаду. І тоді, як пропонують деякі діячі й зараз – поки що лише для точно дискваліфікованих легкоатлетів – проводили альтернативні ігри, Дружба-1984 (розповідаючи на людях, що ні-ні, це ніяка не альтернатива Олімпіаді, а просто так задумано було). Правда, тоді в цій “не-альтернативі” взяли участь представники 50 країн. Хто буде на гіпотетичній Дружбі-2016? Питання, звісно ж, риторичне. І показове – в плані ваги і впливу нинішньої Московії у світі.

Це ж не визнання Абхазії та Південної Осетії, сюди тихоокеанські острови не заманиш. Хіба дуже великими грошима. А чи є вони зараз в Кремлі? Он які проблеми навіть із футбольною ареною в Санкт-Путінбурзі…

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s