Руки геть від вишиванки, або Іллєнки головного мозку

В Запоріжжі сталася весела подія. З’явилося нове КП, транспортне. Приміські маршрути обслуговуватиме. Але головна фішка ось в чому.

“Увагу всіх присутніх привернула уніформа водіїв – вишиванка. У холодну пору року її доповнюватиме піджак. Автобуси підприємства отримали назву “Козацький возик”. Відповідний напис із логотипом нанесений на кожен автобус. Презентація відповідала цій концепції – зокрема, перед її початком виступили бандуристи.”

Звісно, інтелігентна і продвинута частина громади справедливо обурилася. Обурення викликало дві речі. По-перше, це шароварщина. По-друге, це знецінення національного символу – вишиванки. Дак от шо я, звичайне районне бидло, скажу з цього приводу.

Пам’ятаєте, був такий режисер Іллєнко. Юрій його кажись звали. Зняв оту вот “Молитву за гетьмана Мазепу”. За державні гроші зняв. Кажуть, шедевр. Я не знаю, не дивився. Як і 99% українців. (Цифра взята зі стелі. Можете написати 80 чи 74). Так от фішка в чому – за ті гроші, які пішли на майже ніким не бачений шедевр українського поетичного кіно можна було назнімати купу низькопробного україномовного мила. О! Бачите, і ви не розумієте – нащо воно треба. А от письменник Кокотюха, якщо я не помиляюся, розумів. Бо писав колись, що нам потрібна україномовна література низьких жанрів. Щоб українська мова вийшла за межі рафінованого і дуже вузького кола читачів, заповнивши собою усю ту порожнечу, яка була в суспільстві.

Не вийшла. Або зробила це дуже повільно. І що ми маємо? Що в Європі перевидають високу українську літературу, а в Україні прилавки завалені московською книжковою попсою.

З телебаченням ше гірше. Іллєнко молодець, геній і так далі – а суспільство в цілому споживає московитську серіальщину. І шансон. І так далі… І звісно що у підсумку виникає питання – а чим тоді оці от (украінци) відрізняються од отихо вот (московитів)? Зате “Молитва за гетьмана Мазепу” шедевр.

Так от. Шо я думаю про цю історію. Да, звісно, це шароварщина. А звідки взятися в цій країні естетиці? Ті, хто будуть умнічати, сидячи десь в “Купідоні” чи “Мистецькому Арсеналі” – можуть сміливо іти лісом. Вони про Україну не знають нічого.

Ця країна – естетичний інвалід. Це треба визнати і міняти це, а не закатувати очки і розказувати, що це не так. Крім того, навіть у естетично розвинутіших країнах все одно є шароварщина, є низькі жанри. Тільки вони там – свої. А у нас – чужі. Дякуючи іллєнкам та іншим інтелектуалам.

Тому нічого боятися шароварщини і “знецінення вишиванки”. Від Левка Дурка, “Смаженого кабанчика” і ТІКа українська мова не вмерла, не загинула, навпаки – здобула більше життєвого простору. (А от де білоруська мова, яка залишилася хіба що в середовищі інтелектуалів – про оце варто згадати.) І від озвучення латиноамериканського мила теж. І вишиванка від використання водіями не знеціниться.

Це один момент. Другий стосується конкретно Запоріжжя. Для тих, хто не знає – це один із найватніших, найсовковіших регіонів України. Згадайте, як ватани за пам’ятник Картавому чіплялися. Бо це – їх маркер. Це вони так помітили свою територію.

А тепер нам потрібні свої маркери. Щоб кожна проросійська, просовкова сука чітко знала – Запоріжжя це Україна, навіть на такому побутовому рівні, як маршрутки. На них це діятиме аж бігом. Як вже діє знесення їх ідоліщ.

Тому – визнаючи, що це тупо і смішно з естетичної точки зору (а що в Запоріжжі не тупо і не смішно? Пальців рук вистачить, ноги можна не задіювати), я вважаю, що це важливо чи як мінімум не зайве в пропагандистському аспекті. А фейсбучним інтелектуалам тре частіше вилазити з ФБ в реальний світ. Бо, бачу, вони про нього почали забувати.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s