Арабатка-2016 as it is

Кілька слів про цьогорічну Арабатську стрілку. Для тих, хто не знає – це неокупована, херсонська частина півострова Крим. Конкретно – село Щасливцеве.

За останні пару років майже зникло поняття “є вайфай”. Він тут є всюди – звісно, де професійно займаються здачею спеціально побудованого житла для курортників. Так само всюди – сонячні батареї для нагрівання води. Ринок, пані та панове.

Купа серйозних автівок на несерйозному начебто курорті – Азовське ж море, не Чорне.

Знову з’явилися авта з білоруськими номерами. Небагато, кучкуючись у кількох місцях – але є. Московитів немає. І навіть по дорозі лише одна зустрілася, на північ, у напрямку Харкова.

Натомість львів’ян, франківців, хмельничан, житомирян (особливо цих) – повно. Української мови вдосталь. З номерів не бачив лише закарпатців – всі інші є.

Так само і татар. Кафешки, кухня, тамги на машинах.

По центральній вулиці – тепер вона Миру – купа державних прапорів. І так є – наприклад, у нас по сусідству на будинку жовто-синій банер “Слава Україні”. Думаю, ясно, чого московитів немає.

З найближчих регіонів – ЗП, Дніпро, Кривий – возять від дому і до дому. Привіт тим, хто плачеться за совковими часами. Я їздив, пам’ятаю.

Ціни на все божеські. В нас під боком “чайхана”, як каже Богдан (бо східний стиль, дастархани чи як воно там, тапчани, хон-тахта) – на 150 гривень на трьох можна не наїстися, а нажертися. Ціни у порівнянні з минулим роком підросли хіба що на житло.

Майже немає бородатих.

Майже немає п’яних на пляжі (йдемо звідти годині о 9-й вечора).

Сміття – як і всюди. Цей скілл у українців просто не працює. Богдан не витримав – почав на пляжі недопалки збирати і виносити. Ксюха сумно прокоментувала – все одно не оцінять. І не перестануть смітити – додав я.

Баришні на пляжі в основному сімейні. Взагалі в основному сім’ї або мами з дітьми. Хоча бувають дуже несподівані варіанти, можна навіть оживити у пам’яті юнацькі сексуальні фантазії і вгадувати, чи то є так.

В цілому картина досить дикого і дуже бюджетного відпочинку, який, втім, старається вловлювати настрій клієнтури. (Наприклад, з’явилися водні гірки доя малих дітей. Богдана за вуха не відтягнеш.)

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s